• Turkhane Logo

Stefan Kuntz’tan olay sözler! Milli oyunculara suçlama…

Japonya'ya 4-2 yenilen A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Stefan Kuntz, maç sonu açıklamalarında isim vermeden bazı oyuncularını eleştirdi!

22:56 12 Eylül 2023 Salı
Stefan Kuntz’tan olay sözler! Milli oyunculara suçlama…
Japonya'ya 4-2 yenilen A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Stefan Kuntz, maç sonu açıklamalarında isim vermeden bazı oyuncularını eleştirdi!

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, Japonya’ya 4-2 yenildikleri hazırlık maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. Kuntz’un basın toplantısının sonunda söylediği sözler ses getirdi!

Performansı eleştirilen Alman teknik adam, söylediği bu sözlerle milli takımdaki bazı oyuncuları isim vermeden eleştirdi.

Kuntz, “Benim sorumluluk alanım oyuncular. Ben, oyuncularımdan bazı şeyleri beklerim. Oyuncular da A Milli Takım için %100’ünü verecek seviyeye gelmeli. Ben milli oyuncuydum, Almanya’da oynadım. Alman hocası olarak Türk Milli Takımı başında kenardaysam, bu maçları kazanmak için oradayım! Tüm teknik ekibimle beraber çok fazla efor harcıyoruz. Bizim tek hedefimiz Türk Milli Takımı’nı geliştirmek. Bunun için gururluyuz. En çok canımı acıtan konu, oyuncularım %100’ünü vermiyorsa, bu canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil!” ifadelerini kullandı.
“HEP SORGULANAN HOCA”

Stefan Kuntz, Belçika’daki taraftarların istifa tezahüratları için gelen sorunun ardından, “Taraftarın söylediklerini de Türkçemle anlıyorum. Geçen sene 4 maçı kazandığımızdan beri kimse hocayı korumuyor. Hep sorgulanan, soru işareti olan hoca! Ama kesinlikle konu bu değil. 20 maç yaptık, 5’ini kaybettik. Bunlar sıralamada üzerimizde olan takımlar. Üzerinde çalışmamız gereken başka konular.” sözlerini sarf etti.
AKILLARA HAKAN ÇALHANOĞLU GELDİ

Milli takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu, Eskişehir’de Ermenmistan ile 1-1 berabere kalınan EURO 2024 Elemeleri’ndeki mücadele sonrasında canlı yayında şu sözleri söylemişti;

”Sorumluluk benim üzerimde. Sonuna kadar mücadele ettik ama olmadı. Bu maçı kazanmak gerekiyordu. Ermenistanı iç sahada yenemiyorsan bazı şeyleri düzeltmelisin. Daha dikkatli, daha konsantre olmamız gerekiyor. Diğer kampta Letonyayı yenmek gerekiyor, bu şart”

Son güncelleme: 22:56 12.09.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı