• Turkhane Logo

Ronaldo, Ballon d'Or ödülünü sattı!

Son günlerde Suudi Arabistan ekibi Al Nassr'a transferiyle gündeme gelen Cristiano Ronaldo bu kez bambaşka bir olay ile konuşuluyor.

10:35 13 Ocak 2023 Cuma
Ronaldo, Ballon d'Or ödülünü sattı!
Son günlerde Suudi Arabistan ekibi Al Nassr'a transferiyle gündeme gelen Cristiano Ronaldo bu kez bambaşka bir olay ile konuşuluyor.

İngiliz devi Manchester United ile yaşadığı olaylı ayrılığın ardından Suudi Arabistan temsilcisi Al Nassrla 2.5 yıllık sözleşme imzalayan Cristiano Ronaldo, yılın futbolcusuna verilen Ballon dOr ödülünü daha önce 5 kez kazanmayı başarmıştı.

HERKESİ ŞAŞIRTTI

37 yaşındaki yıldızdan şaşırtan bir hamle gelirken, kazanmış olduğu ödüllerden birini satışa çıkardı. Ronaldonun 2013 yılında kazandığı Ballon dOr ödülü, Londrada düzenlenen bir hayır kurumu müzayedesiyle İsrailin en zengin adamı Idan Ofere satıldı.

HAYIR KURUMUNA GİDECEK
Ronaldo, ödülü hayır kurumlarına bağışlamayı seçti. Ödül, bir vakıfa fon sağlamak için açık artırmaya çıkarıldı ve kazanan Oferin 600 bin euroluk teklifi oldu. Bu para doğrudan, hastalıktan etkilenen çocukların dileklerini yerine getiren çocuk hayır kurumuna gidecek.

Ronaldonun kendisi müzayedeye katılmadı. Ödülün Ofere teslim görevini ünlü menajeri Jorge Mendes üstlendi.

Cristiano Ronaldo, ödülü kazandığı 2013 yılında Real Madrid adına 55 gole imza atmış ancak Bayern Münihin Şampiyonlar Ligini kazanması ve Barcelonanın İspanyada şampiyonluğa ulaşmasıyla sezonu kupasız kapatmıştı.

2022 yılında ödülü Ronaldonun eski takım arkadaşı Karim Benzama kucakladı. Portekizli yıldız, sıralamada kendisine 20. sırada yer bulabildi.

Ronaldo, 2006 yılından sonra ilk kez Ballon dOr oylamasında ilk 10 sıranın dışında yer aldı. Bu ödülü 7 kezle en çok kazanan Lionel Messi ise 2002 Ballon dOr adayları arasında yer almamıştı.

Son güncelleme: 10:35 13.01.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı