• Turkhane Logo

Karamollaoğlu kanaatini açıkladı: AKP’nin oyu yüzde 20’nin altında

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP’nin oy oranıyla ilgili kanaatinin yüzde 20’nin altında olduğunu söyledi.

13:33 20 Mart 2019 Çarşamba
Karamollaoğlu kanaatini açıkladı: AKP’nin oyu yüzde 20’nin altında
Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP’nin oy oranıyla ilgili kanaatinin yüzde 20’nin altında olduğunu söyledi.
Karamollaoğlu AKP’nin seçimde bir şokla karşılaşacağı endişesini taşıdığını bunun sorumlusu olarak da Saadet Partisi’ni gördüğnü belirtti.


TV5’teki ‘Düşünme Vakti’ programına katılan Temel Karamollaoğlu, 15-16 senedir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve çevresindekilerin Saadet Partisi’nin adını ağzına almadıklarını ancak bu durumun son aylarda bozulduğunu belirterek şu değerlendirmeyi yaptı:

Saadet’e sosyal demokratlardan da teveccüh var

“Saadet Partisi her gün gündemlerinde. Türkiye siyasetinde çok ciddi bir dalgalanma ve değişiklik arzusu var. Bu değişiklik arzusu nedeniyle bize karşı bir teveccüh doğdu. Bunlar arasında sosyal demokratlar da var milliyetçiler de. Özellikle güneydoğudaki Kürtlerin arasında da var, İstanbul’un başka yelerinde de. Ama en ciddi kayma AK Parti’nin içinde.”

Düne kadar kendilerini dinlemeyen kesimlerin ilgisinin SP’ye kaydığını savunan Karamollaoğlu AKP’nin ‘eğer böyle giderse bizim altımızı da oyarlar’ diye telaşa kapıldığını anlattı.

AKP bir ‘şok’ endişesi taşıyor, sebebini SP’de görüyor

SP lideri şöyle devam etti: “Yani geçen seçimlere giderken bazı anketlerde AK Parti’nin kemikleşmiş oyu başlangıçta yüzde 24 görünüyordu, yüzde 8 oy daha elde ederek yüzde 32’ye ulaştı. Ancak seçmen verdiği oyu sorguluyor. AK Partili oyunu başka bir yere vermiyor. Toplam oyu yüzde 32’de, geriye kalanlar dağıtılmış durumda. O zamanlar seçime doğru bu rakam ‘Yüzde 24’ten yüzde 22,5’e buçuğa düştü’ demişlerdi.

Benim öyle bir kanaatim var ki bu şimdi yüzde 20’nin altına indi. Bu seçimlerde AK Parti bir şokla karşılaşacağı endişesini taşıyor bunun nedeni olarak da bizi görüyor. Bundan dolayı da kılıçları kınından çıkardılar. Başta Sayın Erdoğan olmak üzere bütün güçleriyle bize karşı bir kampanya başlattılar. Ben buna üzülüyorum.”

Erdoğan, kendisi için ağır konuşanları kullanmaktan zevk alıyor

Karamollaoğlu, “Sizce Cumhurbaşkanı Erdoğan neden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu bu kadar ön plana sürüyor?” sorusuna da şu cevabı verdi:

“O mu sürüyor Süleyman Bey kendisi mi çıkıyor bilmiyorum ancak beni üzen orada başka bir şey var. Hem nedense Tayyip Bey geçmişte kendisine çok ağır ifadeler kullananları kullanmaktan zevk alıyor. Bu kadar söyleyeyim yeterli. Soylu’nun Erdoğan aleyhine beş sene önceki ifadeleri yenilir yutulur gibi değil, birbirlerinin suratına nasıl bakıyorlar ben onu anlamıyorum.”

Son güncelleme: 13:33 20.03.2019
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı