• Turkhane Logo

Flaş iddia: Hulusi Akar, kriz yaşanan toplantı öncesinde Meral Akşener'i ziyaret etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Altılı Masa'nın kriz yaşadığı toplantıdan önce Meral Akşener'i ziyaret ettiği öne sürüldü.

18:26 07 Mart 2023 Salı
Flaş iddia: Hulusi Akar, kriz yaşanan toplantı öncesinde Meral Akşener'i ziyaret etti
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Altılı Masa'nın kriz yaşadığı toplantıdan önce Meral Akşener'i ziyaret ettiği öne sürüldü.

Karar yazarı Akif Beki, Altılı Masanın kriz yaşadığı toplantıdan önce İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşenere Gizli bir ziyaretin gerçekleştiğini söyleyerek, Güvenilir bir rivayet zincirinden benim kulağıma kadar geldi dedi ve şu soruları sordu: Akar; şimdi de Savunma Bakanı olarak Akşeneri ziyaret etti mi, ortak adayı mı konuştular, getirdiği mesaj neydi, ikna etmeyi başardı mı?

Yazar Akif Beki, Akşenerin gizli ziyaretçisi olsa ne yazar başlığıyla kaleme aldığı yazıda 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde İbrahim Kalın ve Hulusi Akarın 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gülü helikopter ile ziyaret ettiğini hatırlatarak, Aynı helikopter yolcusunun, seçim üzeri muhalefet semalarında yine belirdiği ve bu kez Akşeneri ziyaret ettiği söylentileri dolaşıyor ifadelerini yazdı. 
Akar; şimdi de Savunma Bakanı olarak Akşeneri ziyaret etti mi, ortak adayı mı konuştular, getirdiği mesaj neydi, ikna etmeyi başardı mı? sorularını soran Beki, şu düşünceleri dile getirdi:

Muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı olmaması için, 2018de Abdullah Gülün yan bahçesine bir helikopter inmişti. Askeri helikopterdi, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akarı taşıyordu. Beraberinde de Cumhurbaşkanı Erdoğanın ekibinden bir isim, İbrahim Kalın vardı. Ricacı olmaya gelmişlerdi.
Bu olay, askerin siyasete antidemokratik müdahale skandallarını andırıyordu, çokça eleştirildi.

Aynı helikopter yolcusunun, seçim üzeri muhalefet semalarında yine belirdiği ve bu kez Akşeneri ziyaret ettiği söylentileri dolaşıyor. Hani şu ortak adayın açıklanacağı ama krizle sonuçlanan Altılı Masa toplantısından hemen önce...
Güvenilir bir rivayet zincirinden benim kulağıma kadar geldi, inananlar olmuş, düşünün.
Akar; şimdi de Savunma Bakanı olarak Akşeneri ziyaret etti mi, ortak adayı mı konuştular, getirdiği mesaj neydi, ikna etmeyi başardı mı?
Yani Akşenerin kriz çıkaran hamlesinde gizli ziyaretçisinin bir rolü, etkisi var mı?
Şimdilik esrarını koruyor ama sis perdesi dağılınca aslı astarı çıkacaktır.
Gizli kapaklı müdahaleler, bilhassa alışkanlık haline getirildiğinde ilanihaye sır olarak kalmıyor, bu bir.
Durup dururken, yok yere ortaya çıkmıyor, bu da iki.
Bir olay tuhaf kaçıyor, mantıklı gelmiyor, görünen haliyle izah edilemiyorsa altında komplo aranıyor.
Dolayısıyla Akşenerin; önce kendisine, sonra masaya zarar verecek bir işe niye kalkıştığını açıklayamayanlar, çok teoriler geliştirecek daha.

Son güncelleme: 18:26 07.03.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı