• Turkhane Logo

Fethullah Gülen'den bayram mesajı

"Ben Allah’a ve O’nun va’dine itimadım sayesinde zulümlerin biteceği, mazlum ve mağdur bütün kardeşlerimizle yeniden neşeyle ve şevkle sarmaş dolaş olacağımız o güzel günleri bayram coşkusuyla yaşayacağımıza inanıyorum."

00:21 10 Temmuz 2022 Pazar
Fethullah Gülen'den bayram mesajı
"Ben Allah’a ve O’nun va’dine itimadım sayesinde zulümlerin biteceği, mazlum ve mağdur bütün kardeşlerimizle yeniden neşeyle ve şevkle sarmaş dolaş olacağımız o güzel günleri bayram coşkusuyla yaşayacağımıza inanıyorum."


Gülenin, Fgulen.com  internet sitesinden yayınlanan bayram mesajı şöyle;

Kurban Bayramı, Hazreti İbrahim ve İsmâil’den günümüze kadar, hep bir kahramanlık, fedâkarlık, hasbîlik ve teslimiyet sembolü olagelmiştir. Kurban Bayramı, gürül gürül tekbirlerle gelir ve semâvî bir velvele olur, her yanda yankılanır.


Kurban Bayramında evler, sokaklar, mâbedler, dağlar, taşlar tekbirlerle lerzeye gelir, inler. Bu kutlu zaman diliminde hemen herkes, her şey ve her yer âdeta dile gelir ve konuşur. Arafat bir mahşer gibi kaynar ve köpürür, bir hesap meydanı gibi endişe ve ümit soluklar. Müzdelife, Mîna yoldakilerin telaş ve tedarikiyle uğuldar. Kâbe, sinesi hasretle yanan gufrana susamışların nabzı gibi atar. Fitnenin, fesâdın ve iftirakın borazanı şeytanlar istiâzelerle taşlanarak kovulur. Ve bütün bu sesler, soluklar Hakk karşısında divan durup inleyen en mükerrem kulların çığlıkları olarak gider Ulu Dergâh’ın kapılarına dayanır.

Şimdilerde bayramlar neşelenip sevindiğimiz değil, bütün bütün rikkate gömüldüğümüz günler oldu. Duyduğumuz her mazlum iniltisiyle kendimizi öyle bir ağlamaya salıyoruz ki, tepeden tırnağa sırılsıklam oluyoruz. Bayramlar bizim için, duanın, Hakk’a teveccühün, ihtiyaç içinde kıvranan kardeşlere muâvenetin, nâhak yere zindanlarda tutulan yol arkadaşlarımıza vefanın, bizden bir selam bekleyen dostlara el uzatmanın en önemli vesilesi haline geldi.

Bütün bunlara rağmen bizler sinelerimizde, onca mazlumiyet ve mağduriyetin burukluğunu duyduğumuz aynı anda, ileride erişeceğimize inandığımız güzel günlerin hülyâlarıyla da teselli bulmaya çalışıyoruz. Gözlerimiz bahar bulutları gibi yaşlar dökerken, iç dünyamızda geleceğe dair ümitler filizlenip boy veriyor. Zemherîde de bulunsak, Kudreti Sonsuz’un (cc) lütfuna ve keremine olan îmanımız bize, bahara dair ümitlerimizi canlı tutmayı salıklıyor.

Ben Allah’a ve O’nun va’dine itimadım sayesinde zulümlerin biteceği, mazlum ve mağdur bütün kardeşlerimizle yeniden neşeyle ve şevkle sarmaş dolaş olacağımız o güzel günleri bayram coşkusuyla yaşayacağımıza inanıyorum.

Bu güzellikleri yaşayacağımız hakîki bayramlara tez zamanda ulaştırmasını ve gözlerini semâya dikmiş, inâyet ve nusret bekleyen mahzun gönülleri daha fazla bekletmemesini Rabb-i Rahîmimiz’den niyaz ediyorum.

M.Fethullah GÜLEN


RUTİN SAĞLIK KONTROLLERİ İÇİN HASTANEDE

HerkulNağme Twitter hesabından da Fethullah Gülenin bayram programı ile ilgili bir mesaj paylaşıldı. Mesajda Gülenin hastanede rutin sağlık kontrollerini yaptırdığı bilgisi aktarıldı.

Kıymetli dostlar,

Her bayram olduğu gibi bu bayram da sizlerle küçük de olsa bir kare paylaşalım istedik.

Gurbette bir bayram daha idrak ediyoruz. Muhterem Hocamızın genel sağlık durumu iyi olmakla birlikte rutin kontroller ve sağlık değerlerinin gözlenmesi maksadıyla bir süre hastahanede olması doktorların talebi ile uygun görüldü. Cenab-ı Haktan Muhterem Hocamıza sıhhat ve afiyet lutfetmesini niyaz ediyoruz.

Çok kıymetli Prof. Dr. Suat Yıldırım hocamızın bayram tebriği ve geçmiş olsun mülahazasıyla aramasını bir karesini siz kardeşlerimizle paylaşıyoruz.

Kurban bayramınızı can-ı gönülden tebrik eder, Yüce Mevlanın bayramı cümle insanlığın bayramı eylemesini niyaz ederiz.
  Kıymetli Dostlar,
Kurban bayramınızı can-ı gönülden tebrik eder, Yüce Mevla’nın bayramı cümle insanlığın bayramı eylemesini niyaz ederiz. pic.twitter.com/PLlzg4CGuh — Herkul (@Herkul_Nagme) July 9, 2022  
 

Son güncelleme: 00:21 10.07.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı