• Turkhane Logo

Devlet Bahçeli'den, Erdoğan'a Sinan Oğan göndermesi

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın

16:42 21 Kasım 2023 Salı
Devlet Bahçeli'den, Erdoğan'a Sinan Oğan göndermesi
Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın


Bu sistemin demokratik meşruiyeti yüzde 50+1dir diyen Bahçeli, MHP olarak dün ne demişsek bugün de aynı görüşteyiz diye konuştu. MHP lideri ayrıca Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlunu da yazısı üzerinden hedef aldı

BU SİSTEMİN DEMOKRATİK MEŞRUİYETİ YÜZDE 50+1DİR!
Erdoğanın sözlerine kürsüden yanıt veren Bahçeli, şu sözleri kullandı:
Bu sistemin demokratik meşruiyet temeli yüzde 50+1dir. Halk tarafından seçildiği ve hükümet TBMMden güvenoyu almadığı için yönetimde istikrar ilkesi kendiliğinden gerçekleşmiştir. Yüzde 50+1 oyla Cumhurbaşkanı seçilmesi çoğulcu demokrasinin dünyaya emsal olacak şeklidir. Milletvekili, belediye başkanı, muhtar seçmiyoruz. Cumhurun bütününü temsil edecek cumhurbaşkanı seçiyoruz. MHP olarak dün ne demişsek bugün de aynı görüşteyiz. Cumhur İttifakı olarak konuşarak, ortak yolun, makul çözümün anlayış ve uzlaşmayla yapılacağı inancına da sahibiz.
Bahçeli, Sayın Cumhurbaşkanımızla diyalogumuz hasbidir harbidir haysiyetlidir, hak severlik üzerinedir, saygı ve sevgi temellidir hiç kimse de aramıza giremeyecektir dedi.
CUMHURİYET YAZARI BARIŞ TERKOĞLUNU YAZISI ÜZERİNDEN HEDEF ALDIMHP lideri ayrıca, Erdoğan, Bahçeli’yi sırtından atacak mı? yazısı üzerinden Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlunu da hadef aldı.
Bahçeli Bazı zeka özürlülerin, Erdoğan, Bahçeliyi sırtından atacak mı? diye yazı kaleme almaları, AK Parti ve MHP arasında sorundan bahsetmeleri alçak bir teşebbüstür. Allaha çok çükür siyasi hayatımız boyunca, burayı dikkatle dinleyin, kendi aranızda tartışırken de cevap verin, hiç kimsenin sırtına binmedik. Hiç kimseyi de sırtımıza bindirmedik diye konuştu. 
TERKOĞLU NE YAZMIŞTI? Barış Terkoğlu, 20 Kasım 2023 Pazartesi tarihli yazısında Belli ki yüzde 50 sistemi, büyük partileri küçüklerle ittifaka mecbur bırakırken kazanan cumhurbaşkanını da küçük parti vesayetine sokuyor ifadelerini kullanmıştı. Terkoğlu, Erdoğan belki de Bahçeli’yi artık sırtından atmak, yerini Meclis’te kuracağı birlikteliklerle doldurmak istiyor. Haliyle muhalefetle yapacağı anayasa pazarlığına da bir yol açıyor değerlendirmesi yapmıştı.
AKPYE SİNAN OĞAN GÖNDERMESİAKPye Sinan Oğan göndermesinde de bulunan Bahçeli, Cumhurbaşkanımızın 14 ve 28 Mayısta başarıya ulaşması için her özveriyi gösterdik. Kiminle istiyorsa görüşüp temas kurmasına destek verdik. Hatta partimizden ihraç edilen bir şahısla bile aynı kareye girmeye içimiz acısa bile ses çıkarmadık. Sanırım herkes anladı diye konuştu.


Son güncelleme: 16:42 21.11.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı