• Turkhane Logo

Bülent Ersoy görüntüleri tepki çekmişti; Anıtkabir komutanı görevden alındı

Anıtkabir ziyareti sırasında sanatçı Bülent Ersoy’a üniformalı bir subayın şemsiye tutmasıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) inceleme başlatmasının ardından yeni bir gelişme yaşandı.

14:14 14 Ocak 2022 Cuma
Bülent Ersoy görüntüleri tepki çekmişti; Anıtkabir komutanı görevden alındı
Anıtkabir ziyareti sırasında sanatçı Bülent Ersoy’a üniformalı bir subayın şemsiye tutmasıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’nın (MSB) inceleme başlatmasının ardından yeni bir gelişme yaşandı.Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert görevden alındı.

Bülent Ersoy, geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarı Anıtkabir’i ziyaret etmişti. Ziyaret sırasında üniformalı bir subay şemsiye tutarak kendisine eşlik etti. Görüntülerin sosyal medyaya düşmesi sonrası tepkiler arttı. Üniformalı bir subayın Bülent Ersoy’a şemsiye tutması eleştirildi.


Tepkilerin ardından Anıtkabir’in yönetiminden sorumlu Anıtkabir Komutanlığı’nın bağlı olduğu Milli Savunma Bakanlığı inceleme başlattı. Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert, Anıtkabir Komutanlığından alınarak Hakkâri Yüksekova’ya görevlendirildi.

Albay Sert’in çevresine üzgün olduğunu söylediği, tayin yapıldıktan sonra da emekliye ayrılmayı düşündüğü belirtildi.

Son güncelleme: 14:14 14.01.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı