• Turkhane Logo

Azerbaycan, Ermenistan'a karşı yeni askeri operasyon hazırlığında mı?

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan'ın attığı bazı adımların Ermenistan'a karşı yeni askeri operasyonlara hazırlandığı izlenimi verdiğini söyledi.

12:14 19 Kasım 2023 Pazar
Azerbaycan, Ermenistan'a karşı yeni askeri operasyon hazırlığında mı?
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan'ın attığı bazı adımların Ermenistan'a karşı yeni askeri operasyonlara hazırlandığı izlenimi verdiğini söyledi.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycanın bazı adımlarının daha fazla düşmanlık için hazırlık gibi göründüğünü söyledi.

Azerbaycanın attığı bazı adımların Ermenistana karşı yeni askeri operasyonlara hazırlandığı izlenimi verdiğini söyleyen Paşinyan, Azerbaycandaki yetkililerin Ermenistan Cumhuriyetinden Batı Azerbaycan olarak bahsetmeye başlaması son derece şüpheli görünüyor ifadelerini kullandı.

Ermenistana karşı yeni bir savaşın hazırlıkları yapılıyor

Rus TASS haber ajansının haberine göre Paşinyan ayrıca konuşmasını, Bu okullarda ve üniversitelerde öğretiliyor. Bize öyle geliyor ki Ermenistana karşı yeni bir savaşın, yeni bir askeri saldırının hazırlıkları yapılıyor ve bu barış gündeminin ilerlemesinin önündeki başlıca engellerden biri dedi.

Ermenistan ve Azerbaycan bir barış anlaşmasının temel ilkeleri üzerinde anlaştı

Öte yandan TASS haber ajansına göre Paşinyan yine cumartesi günü yaptığı açıklamada, Ermenistan ve Azerbaycanın bir barış anlaşmasının temel ilkeleri üzerinde anlaşmaya vardıklarını ancak hala farklı diplomatik diller konuştuklarını söyledi.

Ermenistan-Azerbaycan barış süreciyle ilgili hem iyi hem de kötü haberlerimiz var dıyen Ermenistan Başbakanı, Azerbaycan ile barışın temel ilkeleri üzerinde anlaşmaya varılmış olması iyi bir şey. Bu, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michelin arabuluculuğuyla, Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile Brükselde yaptığım görüşmeler sonucunda gerçekleşti dedi. En önemli kötü haber ise hala farklı diplomatik diller konuşuyor olmamız ve çoğu zaman birbirimizi anlamıyor olmamız ifadelerini kullandı.

Ermenistan ile Azerbaycan, Dağlık Karabağ bölgesi nedeniyle otuz yıldır çatışma halinde. İki ülke arasında diplomatik ilişki bulunmuyor ve ortak sınırlar yoğun bir şekilde tahkim edilmiş durumda.

Son güncelleme: 12:14 19.11.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı