• Turkhane Logo

YouTube Süper Teşekkürler'i başlattı: Artık en sevdiğiniz youtuberlara bağış yapabilirsiniz

YouTube, 'Süper Teşekkürler' ile YouTuber'ların içeriklerinden para kazanmaları için yepyeni bir yol sundu.

11:00 18 Mayıs 2022 Çarşamba
YouTube Süper Teşekkürler'i başlattı: Artık en sevdiğiniz youtuberlara bağış yapabilirsiniz
YouTube, 'Süper Teşekkürler' ile YouTuber'ların içeriklerinden para kazanmaları için yepyeni bir yol sundu.

Geçtiğimiz aylarda beta aşamasında sadece belli geliştiriciler tarafından kullanılan Süper Teşekkürler özelliği tüm kanal sahiplerinin hizmetine açıldı.

YOUTUBEDAN NASIL PARA KAZANILIR?
YouTubeda vakit geçiriyorsanız, muhtemelen YouTube canlı yayınlarındaki Süper Sohbetlere aşinasınızdır. İzleyiciler, canlı bir video sırasında favori içerik oluşturucularına tek seferlik 1 ila 500 ABD Doları arasında ödeme yapmak için Super Chatleri kullanabilir. Karşılığında, tartışmada öne çıkan bir yorum alırlar ve bonus olarak YouTube içerik oluşturucuları genellikle bu sohbet yorumlarını tanır ve akışa canlı olarak yanıt verir.

Ancak, bir YouTube içerik oluşturucusu canlı yayın yerine çoğunlukla canlı ayın olmayan videoları yüklüyorsa, Super Chat anlamlı bir seçenek değil.

Yüklenen videolardan para kazanmanın diğer bir yolu da reklamlar aracılığıyla gelir elde etmek, ancak bu da o youtuberın para kazanabilesi için, çok sayıda izleyiciye sahip olmasını gerektirir.
YouTube ayrıca izleyicilere bir içerik oluşturucunun kanalına premium abonelik için ödeme yapma seçeneği sunuyor, ancak kullanıcılar bu ödemeleri aylık düzenli olarak yapmaya pek sıcak bakmıyor.
SÜPER TEŞEKKÜRLER
İşte desteklediğiniz YouTubera daha net bir destek verip ona para kazandırmak istiyorsanız artık videonun altındaki  TEŞEKKÜR THANKS butonuna basmanız yeterli olacak. Bu butona bastığınızda Google hesabınıza tanımladığınız karttan veya google playe kaydettiğiniz diğer ödeme şekillerinden para transfer edebileceksiniz.

Son güncelleme: 11:00 18.05.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı