• Turkhane Logo

Jack Dorsey Twitter'da işten çıkarmalar için özür diledi:

Sosyal medya platformu Twitter'ın kurucusu ve eski tepe yöneticisi Jack Dorsey, Elon Musk'ın satın alma sonrası binlerce çalışanı işten çıkarması üzerine özür dileyerek şirketi 'fazla hızlı büyüttüğünü' belirtti.

15:34 06 Kasım 2022 Pazar
Jack Dorsey Twitter'da işten çıkarmalar için özür diledi:
Sosyal medya platformu Twitter'ın kurucusu ve eski tepe yöneticisi Jack Dorsey, Elon Musk'ın satın alma sonrası binlerce çalışanı işten çıkarması üzerine özür dileyerek şirketi 'fazla hızlı büyüttüğünü' belirtti.

İşten çıkarmalar sonrası bir dizi paylaşımda bulunan Dorsey, Twitter eski ve yeni tüm çalışanlarının inanılmaz güçlü olduğunu ve birşekilde ayakları üzerinde durabileceklerini belirtti.

Birçok kişinin kendisine kızgın olduğunu farkkettiğini belirten Dorsey Herkesin bu durumda olmasıyla ilgili sorumluluğu alıyorum. Şirketi fazla hızlı büyütmüşüm ve bunun için özür diliyorum, ifadelerini kullandı.

Twitterda çalışmış herkese karşı sevgi ve minnettarlık duyduğunu belirten Dorsey bu duyguların şu anda karşılıklı olmasını beklemiyorum...gerçi hiç beklemedim... ve anlıyorum, yorumunda bulundu.

Bir çok kullanıcı ise Muskın satın alması sonrası yaşanan sorunlarla ilgili Dorseyi suçlamayı sürdürdü.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Turkten Elon Muskın Twitterdaki işten çıkarmalarına tepki
Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Volker Turk, iş insanı Elon Muskın sosyal medya platformu Twitterda çalışan insan hakları birimi üyelerinin işine son vermesine tepki gösterdi.

Yazılı açıklamasında Turk, Muskın Twitterı satın aldıktan sonra insan hakları biriminin tüm üyelerinin işine son verilmesi ve yapay zeka biriminde iki kişi hariç herkesin işten çıkarılmasına değindi.

Turk, alınan kararların cesaret verici bir başlangıç olmadığını belirterek, Twitter, iletişimimizi dönüştüren küresel devrimin bir parçasıdır fakat dijital şehir meydanımız ve Twitterın buradaki rolüne dair endişeler duyuyorum. ifadesini kullandı.

Twitterın da diğer bütün şirketler gibi insanlara verebileceği zararın farkına varması gerektiğini vurgulayan Turk, Twitter, potansiyel zararlarını ele almak için harekete geçmeli ve ortak değerimiz olan insan haklarına saygı göstermelidir. değerlendirmesini yaptı.

Turk, Twitterın yönetiminde insan haklarını merkeze alması yönünde Muska çağrıda bulundu.

Elon Musk: Başka seçeneğim yoktu
Tesla ve SpaceXin Üst Yöneticisi Elon Musk, aktivist grupların reklam verenlere baskı yapması nedeniyle Twitterın gelirinde büyük düşüş yaşandığını bildirdi.
Şirketin yeni sahibi Musk, sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşımda bulundu.

İşten çıkarmalarla ilgili Musk şirket günde 4 milyon dolar zarar ederken başka seçeneği olmadığını söyledi.

Son güncelleme: 15:34 06.11.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı