• Turkhane Logo

Elon Musk'ın belalısı olan hacker, Twitter'da işe başladı

Elon Musk'ın Tesla'daki bir proje sebebi ile arası açılan George Hotz, Twitter'in mühendis saflarında stajyer olarak işe başladı.

15:43 24 Kasım 2022 Perşembe
Elon Musk'ın belalısı olan hacker, Twitter'da işe başladı
Elon Musk'ın Tesla'daki bir proje sebebi ile arası açılan George Hotz, Twitter'in mühendis saflarında stajyer olarak işe başladı.

SID BALD - TURKHANE.COM

Teslanın otomobillerinin sahip olduğu yarı-otopilot fonksiyonunu diğer araçlar içinde kullanılabilir hale getirmek için yapılmış bir girişim olan Comma.aiin kurucusu George Hotz, aynı zamanda iOS Jailbreakleri ve PlayStation 3u tersine mühendislik ile kıran ilk kişilerden birisi.


TESLADA İKLİ NELER YAŞADI?
Musk ile yolları daha önce Teslada bir çalışan olma fırsatında kesişen Hotz, 2015deki sancılı ise alınma sürecinde sürekli anlaşması geçiştirilen, ve sürekli kontratının koşulları değiştirilmesi sebebiyle fikir ayrılığına düştü.
Zaten pamuk ipliğinebağlı olan Musk ve Hotz ilişkisi, zaman içinde Hotzun Teslanın otomobillerinde bulunan otomatik pilot özelliğinin başka şirketler tarafından da alınıp geliştirilebileceğini düşünmesiyle iyice gerildi. Muskın buna asla izin vermeyeceğini aöıklamasının ardından kopma noktasına geldi.

TWİTTERDAKİ KARGAŞA

Geçtiğimiz günlerde Twitterdaki büyük işten çıkartma haberlerinden sonra, Muskın uzun saatler ve yüksek yoğunluk ile çalışma tweetine destek olduğunu belirttikten sonra, San Franciscoda yaşama ücretine karşılık 12 haftalık bir staj teklifini sunan Hotz, Musktan Tabii ki, konuşalım cevabını aldı.

Diyaloğun sonunda, George Hotz Twitterda 12 hafta sürecek olan stajyerliğine başladı.
Twitter, an itibariyle data mühendisleri ve çoklu yeteneğe sahip olan insanları işe almayı hedefliyor. Buna dahil olarak Hotz, geçmişte kavg ettiği bir rakibine el uzatarak olayları daha yakından anlamaya çalışıyor olabilir.

Hotz, bir taraftan, bir kullanıcı olarak Twitterda kendi gözüne takılan sorunları hallederken, bir anlamda Twitterın kalbine neler olup bittiğini mi keşfetmeye çalışacak? Bunu bekleyip göreceğiz.

Son güncelleme: 15:43 24.11.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı