• Turkhane Logo

UEFA'dan yeni turnuva hazırlığı

UEFA, dört takımın yer aldığı ve sezon öncesi hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilecek yeni bir turnuvayı duyurmaya hazırlanıyor.

22:44 11 Mayıs 2022 Çarşamba
UEFA'dan yeni turnuva hazırlığı
UEFA, dört takımın yer aldığı ve sezon öncesi hazırlıkları kapsamında gerçekleştirilecek yeni bir turnuvayı duyurmaya hazırlanıyor.


Şampiyonlar Liginde 2024-25 sezonu itibariyle format değişikliğine gidileceğini açıklayan UEFA, sezon öncesi için yeni bir turnuvanın planlarını yapıyor.

Associated Presste yer alan haberde, UEFAnın Şampiyonlar Liginin yarı finallerini ve finalini, Final-Four formatında oynatmaktan lojistik sebeplerden dolayı vazgeçtiği ve sezon öncesi bir turnuva planladığı belirtildi.


Öte yandan Final-Four fikrinden vazgeçilme gerekçesi olarak taraftarların tek bir şehre gelmesinin ardından yeterli altyapının sağlanamamasından endişe duyulduğu ifade edildi.

Haberde, UEFAnın sezon öncesi düzenlemeyi planladığı yeni turnuvayı Avrupa dışında gerçekleştirmek istediği ve hedeflenen ülkenin Amerika Birleşik Devletleri olduğu kaydedildi.

Takımların sezon öncesi hazırlıkları için Avrupa dışındaki ülkeleri tercih etmesinden dolayı, bu fikre sıcak bakabilecekleri ifade edildi.

UEFAnın sezon öncesi turnuvayla birlikte daha fazla gelir elde etmek istediği aktarılırken turnuvanın sponsorluğu için ABD merkezli Relevent Sportsla anlaşılabileceği belirtildi.

Relevent Sport, 2013ten bu yana farklı ülkelerde sezon öncesi düzenlenen Uluslararası Şampiyonlar Turnuvasının da ana sponsorları arasında yer alıyor.

NFL takımlarından Miami Dolphinsin sahibi Stephen Rossun sahibi olduğu şirket, Amerika Birleşik Devletlerinde Şampiyonlar Liginin 2024-27 yılları arasındaki reklam ve yayın haklarını elinde bulunduruyor.

Son güncelleme: 22:44 11.05.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı