• Turkhane Logo

Pele için taziye mesajı yağdı

Dünyanın önde gelen futbolcuları ve futbol kulüpleri, futbol efsanesi Pele'nin hayatını kaybetmesinin ardından taziye mesajları yayımladı.

12:27 30 Aralık 2022 Cuma
Pele için taziye mesajı yağdı
Dünyanın önde gelen futbolcuları ve futbol kulüpleri, futbol efsanesi Pele'nin hayatını kaybetmesinin ardından taziye mesajları yayımladı.

Son Dünya Kupası şampiyonu Arjantin takımının kaptanı Lionel Messi, Pelenin ölüm haberinden dakikalar sonra Huzur içinde yat paylaşımı yaptı.Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo, 82 yaşında hayatını kaybeden Brezilyalı futbol efsanesi Pele için, Ebedi Kral Peléye basit bir veda, şu anda tüm futbol dünyasını vuran acıyı ifade etmek için asla yeterli olmayacak. Milyonlar için bir ilham; dünün, bugünün ve her günün referans kaynağı. Paylaştığımız her an, uzaktayken bile bana her zaman gösterdiği sevgi karşılıklıydı. O, hiçbir zaman unutulmayacak ve hatırası, futbol aşıklarının içinde sonsuza kadar yaşayacak. Huzur içinde yat Kral Pele. ifadelerini kullandı.

Fransız milli takımının ve Paris Saint-Germain Futbol Kulübünün yıldızı Kylian Mbappé ise Twitter hesabından Pelenin ölümü üzerine birlikte bir fotoğraflarını paylaşarak, Futbolun Kralı aramızdan ayrıldı ama mirası asla unutulmayacak, huzur içinde yat Kral. dedi.Mbappenin Paris Saint-Germainden takım arkadaşı Neymar ise kendisi gibi Brezilyalı olan Pele için yaptığı Instagram paylaşımında, Peleden önce futbol sadece bir spordu. Pele her şeyi değiştirdi, futbolu bir sanat haline getirdi, yoksullara, siyahlara bir ses oldu ve hepsinden önemlisi: Brezilyaya görünürlük kazandırdı. ifadelerini kullandı.Ünlü Alman futbolcu Franz Beckenbauer Futbol, bugün tarihinin en büyük oyuncusunu kaybetti dedi.

FIFA: Sonsuza kadar bizimle
Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) Pele için sonsuza dek bizimle olan ölümsüz ifadelerini kullanarak saygılarını sundu ve internet sitesini Brezilyalı futbolcunun anısına ithaf etti. FIFA onu 20. Yüzyılın Futbolcusu seçmişti.

Brezilya Milli Takımından takım arkadaşı Roberto Rivellino Peleye, Senin yerin Tanrının yanı. Ebedi kralim benim. Huzur içinde yat. sözleriyle veda etti.

Pelenin Brezilyadaki Santos futbol kulübünden takım arkadaşı Arjantinli teknik direktör Cesar Luis Menotti ise, Başka bir Pele bulmak çok zor olacak. Pele bir sporcunun sahip olması gereken her şeye sahipti. Çevikti, kimse onun gibi zıplayamazdı, iki ayağıyla da iyi oynardı, fiziksel olarak çok güçlü ve cesurdu. Pele gibisi yoktu. ifadelerini kullandı.

Brezilya Futbol Konfederasyonu da Peleyi kendi sözleriyle andı: Babam gibi olmak istiyordum. Futboldan tek istediğim babam gibi olmaktı. Ve Tanrı bana bunların hepsini verdi.”Dünyanın önde gelen futbol kulüpleri de Peleyi unutmadı. Chelsea Futbol Kulübü, Krala veda. Güzel oyunun ustası. derken Manchester City, Manchester City, güzel oyun için çok şey yapmış tüm zamanların en iyilerinden biri olan Brezilyalı efsane Pelenin vefatını öğrenmenin üzüntüsünü yaşıyor. Huzur içinde yatsın. açıklaması yaptı.

Türk takımları da Pele için sessiz kalmadı. Beşiktaş kulübü İngilizce Twitter hesabından, Efsane. İkon. Kral. Futbol seni asla unutmayacak, Pele. paylaşımı yaptı.Fenerbahçeden Futbol tarihinin en büyük oyuncularından birinin ailesine en derin taziyelerimizi gönderiyoruz. Huzur içinde yat Pele. mesajı paylaşılırken Galatasaray spor kulübü, Futbolun en büyük ikonlarından biri olan #Pelenin vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Onun mirası ve başarıları dünyanın dört bir yanındaki herkes tarafından el üstünde tutulmaya devam edecektir. Ailesine, dostlarına ve hayranlarına en derin taziyelerimizi sunuyoruz. Huzur içinde yat, efsane. paylaşımı yaptı.

Son güncelleme: 12:27 30.12.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı