• Turkhane Logo

Mbappe: "Omuz Omuza" kampanyasına katılmaktan gurur duyuyorum

Futbol ailesinin depremzedeler için düzenlediği

09:41 02 Mart 2023 Perşembe
Mbappe:
Futbol ailesinin depremzedeler için düzenlediği

Türkiye Futbol Federasyonunun 80 milyon lira yardımla açtığı kampanya için Acun Ilıcalının sunduğu televizyon programına bağlanan Fransız futbolcu, Kampanyanın bir parçası olduğum için gurur duyuyorum dedi.

Türkiyede çok büyük bir trajedinin yaşandığını vurgulayan Paris Saint-Germainin yıldız futbolcusu, Nelerin yaşandığını tahmin etmekte bile zorlanıyorum. Futbol camiası bir araya gelerek Türkiyeye destek verecektir. Ben de bunun bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Çocukların hayalleri benim için çok önemli. İmkanlarımı onlara yardımcı olmak için kullanacağım. Türkiye için her şey çok daha iyi olacak dedi.


Fransız futbolcu ayrıca, sosyal medya hesabından Türk bayrağının da bulunduğu bir paylaşım yaptı.

Kampanya 6 ay daha sürecek


Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerden zarar gören vatandaşlar için ortak yayınla ekranlarda ve radyolarda düzenlenen Omuz Omuza yardım kampanyasında konuşan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi profesyonel ve amatör tüm kulüplerle el ele, ekran karşısında omuz omuza olduklarını dile getirdi.

Deprem yardım kampanyasında kamu bankaları ve şirketlerinin payı ne oldu?
Büyükekşi, Hepimiz bir ağacın farklı dallarıyız. Kökümüz, suyumuz bir. Bugünkü samimiyetimiz, dayanışmamız ve tüm düşüncelerimiz, dilerim depremle sınırlı kalmaz. Bu yıllar boyunca davam eder. Biz bunu Trabzonspor-Basel maçıyla başlattık. Arkasından Fenerbahçenin stadında, arkasından Beşiktaşın stadında bütün renkler, başkanlarımız bir araya gelerek, omuz omuza kampanya için destek verdik. ifadelerini kullandı.
Mehmet Büyükekşi, bir gecelik iş için bir araya gelmediklerini özellikle vurgulayarak devam ettiği konuşmasında, Bugün bu kampanyanın başlangıcı, kampanya en az 6 ay daha devam edecek. Kampanyaya destek için birtakım özel maçlar yapacağız. Biliyorsunuz 10 Haziranda İstanbulda Şampiyonlar Ligi finali yapılacak. O zamana kadar birçok farklı organizasyon da yaparak kampanyaya yeni gelirler için çabalarımız devam edecek. değerlendirmesinde bulundu.

Son güncelleme: 09:41 02.03.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı