• Turkhane Logo

İspanyol basını: Arda Güler Fenerbahçe'ye geri dönüyor!

Real Madrid'e yakınlığı ile bilinen Defensa Central, Arda Güler'in Fenerbahçe'ye geri döneceğini yazdı.

11:22 19 Kasım 2023 Pazar
İspanyol basını: Arda Güler Fenerbahçe'ye geri dönüyor!
Real Madrid'e yakınlığı ile bilinen Defensa Central, Arda Güler'in Fenerbahçe'ye geri döneceğini yazdı.

Sezon başında Fenerbahçeden 20 milyon euroluk bonservis bedeliyle Real Madride transfer olan fakat yaşadığı sakatlıklar sebebiyle bir türlü forma şansı bulamayan Arda Gülerin Fenerbahçeye kiralanabileceği iddia edildi.

Real Madride yakınlığı ile bilinen Defensa Centralde yer alan habere göre Real Madrid, yaşadığı sakatlıklar sebebiyle hiçbir resmi karşılaşmada forma giyemeyen Arda Güleri maç ritmini yakalamak adına Fenerbahçeye kiralayabilir.

Fanatikten Burak Özdemirin aktardığı habere göre Fenerbahçe, Real Madride Arda Güler için 1 milyon euro kiralama ücreti teklif etti. Real Madridin de bu teklifi kabul edebileceği öne sürüldü. Ayrıca Fenerbahçenin Arda Gülerin Real Madridden kazandığı yıllık ücreti de karşılayabileceği detay olarak verildi.

REAL MADRID İÇİN ÇOK İLGİNÇ BİR SEÇENEK OLABİLİR
Haberde şu ifadeler kullanıldı:

Real Madridin genç oyuncunun iyileşme sürecinde sakatlanmasını önlemek için alternatifler aradığı bu bağlamda, Fenerbahçeden bir teklif geldi. Oyuncuyu kiralık olarak geri getirmek istiyorlar.

Ardanın sakatlıktan kurtulmasının ve düzenli olarak sahalara dönmesini sağlayabileceklerini düşünüyorlar. Ayrıca, kadrolarında onun gibi bir oyuncuya ihtiyaçları var. Bundan önce, oyuncunun %100e ulaşması için bir iyileşme planı yapmaları gerekecek ama bu konuda istekliler.

Hatta Real Madride oyuncunun maaşını üstlenmeye ve kiralama için 1 milyon ödemeye hazır olduklarını bile söylediler. Bu Real Madrid için çok ilginç bir seçenek olabilir.

Fenerbahçe, Arda Güleri çok iyi tanıyor ve onda her zaman büyük bir potansiyel gördü. Onu kendi jenerasyonunun en iyi oyuncusu olarak görüyorlar. Ancak Real Madridin baskısının ve rekabetin, özellikle de üst üste gelen bu kadar çok sakatlıktan sonra, takıma uyum sağlamasını zorlaştıracağına inanıyorlar.

ARDA GÜLER KİRALAMA OLMAYACAĞINI SÖYLEMİŞTİ
Fenerbahçeden Real Madride transfer olduktan sonra imza töreninde açıklamalarda bulunan Arda Güler, transfer görüşmeleri esnasında Real Madride kiralama olmayacağı yönünde bir garanti aldığını söylemişti.

İspanyol basını Real Betis ve Milan gibi kulüplerin Arda Güleri kiralamaya yanaştığını fakat genç oyuncunun kariyerine Real Madridde devam etmek istediğini öne sürmüştü.


Son güncelleme: 11:22 19.11.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı