• Turkhane Logo

'Hepsi tespit edildi, bu kulüpten elinizi çekin!'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, genel kurulda kulübün geleceğini şekillendirecek radikal tüzük değişikliklerini açıkladı. Arat, yeni üyelik konusunda dikkat çeken ifadeler kullandı.

14:30 11 Mayıs 2024 Cumartesi
'Hepsi tespit edildi, bu kulüpten elinizi çekin!'
Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, genel kurulda kulübün geleceğini şekillendirecek radikal tüzük değişikliklerini açıkladı. Arat, yeni üyelik konusunda dikkat çeken ifadeler kullandı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat, tüzük değişikliği için düzenlenen olağanüstü genel kurulda açıklamalarda bulundu.

Tüpraş Stadında gerçekleştirilen ve kulüp genel sekreteri Cem Sezginin açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen başkan Hasan Arat, Beşiktaş Kulübünün tarihinde ilk kez stadyumda genel kurul yapıldığını belirterek, (Yeni tüzüğü okumadım ama şöyle...) diye başlayan sözleri üzülerek izliyoruz. Beşiktaşta yaşanan değişimi görmek istemeyenler var. Bu değişikliklerin Beşiktaşa faydası olacaktır. Beşiktaş halkın takımıdır, genel kurul ne derse o olur. 3 Aralıkta emaneti almaya nasıl geldiysek bu emaneti gelecek nesillere bırakacağız. Bu tüzük değişikliği tamamlandığında sokakta gururla dolaşacaksınız. Bu değişiklikler başka kulüplere örnek alacaktır. dedi.

Beşiktaştaki sıkıntıları çözmeye çalıştıklarını vurgulayan Arat, Tüm değişikliklerden önce kaos gelir. Biz bir kaosta seçime gittik. Hala sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz. Bu yönetimin tüzüğü değildir. Yönetim bazı maddeleri tüzük kuruluna sunmuştur. Bu tüzük taslağı 17 Nisanda ilana çıktı. Bu tüzük Beşiktaşın halk içinde büyümesini sağlayacaktır. Üniversiteli gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız yeni doğan bebekler için Beşiktaş üyeliğinde avantajlar gelmektedir. Şehit aileleri, gaziler, olimpik ve paralimpik sporcular için üyelikte kolaylıklar gelmektedir. Örneğin Nesrin Baş, Parise katılınca otomatik üye olacaktır. 10 Aralık 2016daki şehitlerimizden Beşiktaşa üye olmak isteyen otomatik üye olacaktır. diye konuştu.

DEĞİŞİM KAÇINILMAZDIR

Çeşitli oylamaların ve işlemlerin elektronik ortamda yapılacağını kaydeden Arat, Beşiktaş dijital aplikasyon çalışmaları sonuca ulaşmak üzere. Haziranda lansmanını yapacağız. Eğer genel kurul onaylarsa elektronik ortamda oylamaya katılabilecek. Birçok işi elektronik ortamda yapmak mümkün olabilecektir. Daha iyiye gitmek için iyiden vazgeçmekten korkmayacağız. Beşiktaş gelecek yıllarda benzer yeniliklere ayak uydurmak için değişiklikler yapacaktır. Değişim kaçınılmazdır. değerlendirmesinde bulundu.

Arat, tüzük taslağını inceleyerek gerekli değişiklikleri yaptıkları için Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Baka ve devlet kademesindeki ilgililere teşekkür etti.

YÖNETİMDE KEYFİLİĞE SON VERMEKTE

Beşiktaşın gayrimenkullerini tekrar devralacağına dikkati çeken Arat, şunları kaydetti:

Bu tüzük, tarihimizde ilk kez yönetimde keyfiliğe esastan son vermektedir. Yönetim kurulu başkanı tek imzayla her şeye imza atabiliyordu. Böyle şey olmaz dedik, kurula özellikle bildirdik ve iki imza şartı olması gerektiğini söyledik. Bir başkan tek başına Beşiktaşın en kritik davalarından birinin ibralaşmasına hukuki gerekçeler olmadan imza atamazdı, attılar. Kimse kendi isteğiyle bu imzayı atamayacak. Yine tüzüğümüzde Akaretleri 2044e kadar, Fulyayı 25 yıllığına kiralıyorlardı. Kiralanan binamızın bize geri teslimini istedik. Hüseyin Yücel ve hukuk kurulumuz, geri adım atmadı ve tahliye davası açtık. Tahliye davasında çok kuvvetli bir yere geldik. Yönetim kurulu 10 yıldan fazla kiralama yapamaz diyoruz bu tüzükte. Fulyada Aşçıoğluna tahliye davası açtık. Binanın üzerindeki Aşçıoğlu yazısı tamamen kalktı. Beşiktaş mallarını tek tek geri alacak, haksızlığa son verecek. Sayın Aşçıoğlu son derece duyarlı bu konuda. Kira artırımı istemiyoruz, binayı komple Beşiktaşa devredeceksiniz diyoruz, o da anlayışla karşılıyor. Beşiktaş Fulya meselesindeki en önemli adımlardan biri çözülecek. Sorunlarımız çok büyük. Beşiktaş Belediye Başkanıyla konuştum, yarın 1903 Mehmet Üstünkaya tesislerini boşaltıyor. Ekrem İmamoğluyla konuştuk, Çilekliyi devralacağız. Bunların hepsini tek tek yapacağız. Uzun süreli kiralamalarda 5 yılda bir yeniden değerleme şartı getiriliyor, denetimin gücü arttırılıyor.

BU KULÜPTEN ELİNİZİ ÇEKİN

Her kurula minimum 2 kadın üye şartı getirdiklerini hatırlatan Arat, Yeni üye referansı 35e yükseltiliyor artık sahte imza atılmasın diye. Denetim kurulunun sunduğu raporda 5700ün üzerinde üye farklı şekilde kaydedilmiş. Hepsi tespit edildi. Disiplin kurulu gerekli işleri yapacak. Bu kulüpten elinizi çekin. Beşiktaşta bu tip hakimiyet bitmiştir. Artık kimse gruplardan medet ummasın. ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 14:30 11.05.2024
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı