• Turkhane Logo

Dünya yıldızı diye geldi, transfer yasağı getirdi

Denizlispor’un geçen sezon ‘dünya yıldızı transferi’ olarak duyurduğu Sırp defans oyuncusu Neven Subotic yeşil siyahlı kulübe transfer yasağı getirdi.

16:42 11 Ekim 2021 Pazartesi
Dünya yıldızı diye geldi, transfer yasağı getirdi
Denizlispor’un geçen sezon ‘dünya yıldızı transferi’ olarak duyurduğu Sırp defans oyuncusu Neven Subotic yeşil siyahlı kulübe transfer yasağı getirdi.


Denizlisporun Süper Ligde mücadele ettiği 2020-2021 sezonu başında ‘dünya yıldızı transferi olarak duyurduğu Sırp defans oyuncusu Neven Subotic mali olarak zor günler geçiren yeşil siyahlı kulübe transfer yasağı getirdi. Denizlispor ile iki yıllık sözleşme yapan fakat bekleneni veremediği için sadece 5 maçta toplam 405 dakika süre alan futbolcu alacakları ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı olarak feshederek takımdan ayrılmıştı.

TAZMİNAT TALEBİNDE DE BULUNDU


Daha önce peşinat ve bazı maç başı ücretlerini alan futbolcunun FİFAya başvurarak Denizlispordan tazminat talebinde de bulunduğu ortaya çıktı. FİFAnın yeşil siyahlı kulübe 900 bin Euroluk tazminat çıkardığı avukat ve diğer masraflarla birlikte bu ücretin 1 milyon 50 bin Euro olduğu öğrenildi. Ayrıca futbolcunun kalan alacakları ve sözleşmesinin ikinci yılının ücretini de istediği toplamda 2 milyon Euronun üzerinde alacak talep ettiği kaydedildi. Sırp futbolcu alacakları ödenmediği gerekçesi ile geçen hafta yeşil siyahlı kulübe transfer yasağı getirdi.

DENİZLİSPORDAN AYRILDI 5 BİN EUROYA İMZA ATTI

Futbolcu yeşil siyahlı kulüpten ayrıldıktan sonra geçen sezonun devre arasında Avusturya Bundesliga kulüplerinden Rheindor Altach takımı ile sözleşme imzaladı. Aylık 5 bin Euroya imza atan futbolcu yeşil siyahlı taraftarlardan da tepki almıştı. Suboticin Denizlispor ile iki yıllığına 3,2 milyon Euroya anlaştığı ileri sürülmüştü. Kariyerinin en yüksek noktasında Borussia Dortmund forması giyen 32 yaşındaki futbolcunun bu sezon bir kulüple anlaşmadığı belirtildi.

“BENİM DÖNEMİMİN BORCU DEĞİL”

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, transfer yasağının geldiğini doğrularken, “Biz mevcut takımı nasıl kurtarırız onu düşünüyoruz. Önceliğimiz kendi futbolcularımızın ödemelerini sağlamak. Bununla ilgileniyoruz. Denizlisporun borç boyutu rakamsal olarak büyük. Biz toplu çözüm odaklı hareket etmeye çalışıyoruz. Toplu sonuç çıkmazsa ben bir şey yapamayacağım. Benim dönemimin borcu değil. Önceliğimiz mevcut takımımıza ödeme yapmak” ifadelerini kullandı. (Sözcü)

Son güncelleme: 16:42 11.10.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı