• Turkhane Logo

Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı: 'Aday olma nedenim...'

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Yıldırım,

16:43 15 Mayıs 2024 Çarşamba
Aziz Yıldırım adaylığını açıkladı: 'Aday olma nedenim...'
Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanlığına adaylığını açıkladı. Yıldırım,

Fenerbahçede 18 yıl başkanlık yaptıktan sonra 2018de seçimi Ali Koça kaybeden Aziz Yıldırım, bir kez daha Fenerbahçe Başkanlığına aday olduğunu duyurdu.

Gerçek Gündemde yer alan habere göre 2018 seçim sürecinden 1 sene önce başlayan seçim çalışmalarının olası şampiyonluklarına mal olduğunu öne süren Yıldırım, Tarih seçimleri değil elde edilen şampiyonlukları yaşar dedi ve 2018de bu yüzden şampiyon olamadıklarını iddia etti.

Aziz Yıldırımın açıklamaları şöyle:

Kavga etmeyeceğiz kimseyle ama benimle kavga ederlerse, o zaman ederim...

6 sene önce Aziz Yıldırım gitti, Türk futbolu kurtuldu dediler. Şimdi de Aziz Yıldırım gelsin, Türk futbolunu kurtarsın diyorlar. Böyle bir memleket.
BENİM DERDİM FENERBAHÇENİN ŞAMPİYON OLMASI

Derdim Fenerbahçenin şampiyon olması. Dört sene Fenerbahçe şampiyon olamadı, nedenini biliyorum. Mahkemeler... Ben ve dava arkadaşlarım her gün mahkemeye gittik. Mahkemeler uğraştık ve Fenerbahçeye zarar verdik. Bunu biliyoruz.

Sonra kombine almayın, forma almayın, maça gitmeyin gibi şeyler denildi. Hep beraber Fenerbahçeyi şampiyonluktan ettik, hep beraber...
FENERBAHÇEDE PARA SORUN OLMAZ!

Fenerbahçe kurumsal bir yapı, dışardan adam getirip kulübü incelettiler. Böyle bir şey olabilir mi? Dün Fenerbahçenin durumunu dağıttılar, belgeleri arkadaşlarımız inceliyor. Varsa düşüncemiz söylerim. Fenerbahçede para sorunu olmaz! Ben neden kulübü halka açtım? Ben istesem bunu yapmam, ölene kadar başkan olurdum. Hapisteyken kulübü halka açtım, 1 milyon üye olsun istedim. Anadoluda Fenerbahçelileri bir araya getirecek binalar açılmasını istedim, birkaç yerde yaptık. Ancak kapattılar.

Fenerbahçe, Türkiyenin en büyük sivil toplum örgütlerinden biridir. Fenerbahçenin istemediği bir şey Türkiyede olmaz! Ne zaman? Bir araya gelirsek! Beraber olmazsak, hiçbir şey olmaz.
NEDEN ADAY OLDUM?

Fenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım: Neden aday oldum? Keyfim yerinde, para da kazanıyorum. Ama Fenerbahçede bazı sıkıntılar var, onları gördüm. Değerli taraftarlarımız... Ben neden aday oluyorum? Bir taraftar olarak her zaman Fenerbahçenin iyiliğini istedik ve aktif muhalefet hiç yapmadık. Geçmiş yıllarda muhalefetlerin aksine, takımımızın performansını düşürecek atraksiyonlarda bulunmadık.
HER ŞEYİN ANLAŞMASI YAPILDI

1 milyar 950 bin TL borç bıraktım. Yarısı döviz karşılığıydı. O borç için bankalarla anlaştılar TL olarak 4 milyar borç var. Diğer borçlarla 12 milyar TL borç var! 630 milyon € borç vardı, gösterdi. Ülker ile birlikte stadın yanına konutlar yapacaktık ve satacaktık. Her şeyin anlaşması yapıldı. Fenerbahçe 70 milyon €, Ülker 70 milyon €, Emlak Konut %20 pay alacaktı. Arsa gitti ama Murat Ülker kağıt üzerinde tutuyor. O borç yok şu an. 51 milyon € borç yok ama 630 milyon €nun içinde gösterdik o zaman. Bizim bıraktığımız borç 400 milyon €ydu, bunu açıkladım. 50 milyon €ya oyuncu sattınız, devlete gittim ve kanun çıkarttım vergi iadesi aldık. Onu da çıkarınız 300 milyon €! Bana da eski yönetimden kalan borç vardı, kaldı 200 milyon €! Daha da konuşsa alacakları çıkacak diyorlar, evet öyle.

Bu hafta Galatasaray derbisini kazanacağız ve yeni bir süreç başlayacak.

Son güncelleme: 16:43 15.05.2024
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı