• Turkhane Logo

Tanju Özcan'dan ihraç açıklaması

Kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklama yaptı. Özcan, "Benim ihraç edilmem CHP’yi sevindirmeyeceği kesin" dedi.

08:31 23 Ağustos 2022 Salı
Tanju Özcan'dan ihraç açıklaması
Kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan açıklama yaptı. Özcan, "Benim ihraç edilmem CHP’yi sevindirmeyeceği kesin" dedi.


Kesin ihraç talebiyle CHP Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Tv100 kanalında yayımlanan Taksim Meydanı isimli programa konuk oldu. İhraç talebine ilişkin açıklama yapan Özcan, Siyasal olarak son beş seçimdir AK Parti’yi yenen biriyim. AK Parti’yi siyasal olarak mutlu edecek dedi.

Özcan ihraç istemiyle sevk edildiği disiplin kuruluyla ilgili Niye disipline verildiğimi anlayabilmiş değilim. Resmi gerekçe belediye meclisinde bir meclis üyesiyle girdiğim tartışma. Duruşmam, sözlü savunmam 25 Temmuz’da alındı, bugüne ertelendi. Bugün haber aldım 26 Eylül’e ertelendi. Sığınmacılarla ilgili söylediklerim, HDP ile ilgili söylediklerim, bazı uygulamalarım olabilir. Cinsiyetçi söylemde bulunduğum gerekçesiyle disipline verildim. Savunmamda o diyaloglarla ilgili savunmamı verdim dedi.


BUNUN ULUSAL BOYUTTA SES GETİRMESİNİ İSTEDİM

Özcan Bugün yaşanan bir tehlikeyi görmemezlikten, duymamazlıktan gelemem. Yarın torunlarımın gözünün içine utanmadan bakabilmek için bugün yanlış gördüğüm konularda söz söylemekten geri duramam. Bazı ürünlere zam yapacağım derken suyu neden öne çıkardım? Bunun ulusal boyutta ses getirmesini istedim, bu konunun tartışılmasını istedim. Sığınmacılardan daha fazla gelir elde etmek için bunu söylemedim diye konuştu.

BENİM İHRAÇ EDİLMEM CHP’Yİ SEVİNDİRMEYECEĞİ KESİN

Özcan Benim ihraç edilmem CHP’yi sevindirmeyeceği kesin. ‘Bu ırkçı ve faşistle hesaplaşmadan CHP bizimle helalleşemez’ diyen HDP’lileri sevindirecek. Siyasal olarak son 5 seçimdir AK Parti’yi yenen biriyim. AK Parti’yi siyasal olarak mutlu edecek ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 08:31 23.08.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı