• Turkhane Logo

“Şehit kanı üzerinden kumpas kuruyorlar” Kılıçdaroğlu'ndan AKP’ye 'DNA raporu' tepkisi

Mersin'de polisevine bombalı saldırıyı düzenleyen teröristin kimlik polemiği devam ediyor.

14:58 30 Eylül 2022 Cuma
“Şehit kanı üzerinden kumpas kuruyorlar” Kılıçdaroğlu'ndan AKP’ye 'DNA raporu' tepkisi
Mersin'de polisevine bombalı saldırıyı düzenleyen teröristin kimlik polemiği devam ediyor.

Halk TV yazarı Fikret Bilaya konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, polis memuru Sedat Gezer’in şehit olduğu bir polisin de yaralandığı PKK saldırısının ardından iktidarın CHP’yi suçlamasına çok sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Şehit kanı üzerinden kumpas kuran bir Saray ve onun fotoromancısı var. DNA raporları ellerindeyken yalan söyleyip kumpas kuruyorlar dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin Mezitli’de polis memuru Sedat Gezer’in PKK terör örgütü tarafından şehit edildiği bombalı saldırı sonrası iktidarın partisini suçlamasına çok sert tepki verdi.

Halk TV yazarı Fikret Bilaya konuşan Kılıçdaroğlu, Şehit kanı üzerinden kumpas kuran bir Saray ve onun fotoromancısı var. Kumpas kurulan ben utanıyorum, bunlar utanmıyor. Şehidi bile kendilerine rant malzemesi yapmaktan çekinmiyorlar. CHP ve bana kumpas kurmayı, yandaş gazetelere, televizyonlara manşet atmayı şehitten daha çok önemsiyorlar. Bu utanmazlık, vicdansızlık, akılsızlıktır ifadelerini kullandı.


DNA RAPORLARI ELLERİNDEYKEN YALAN SÖYLEYİP KUMPAS KURUYORLAR

Kılıçdaroğlu, iktidarın seçime kadar bu tür kumpaslara devam edeceğini belirterek şöyle konuştu:

“Bu kumpas tam bir rezalettir. Seçime kadar buna benzer rezaletler yapacaklarını biliyorum. Biz hazırlıklıyız. Bu rezaletlerle beni sindireceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz sinmeyiz. Eğer geri adım atacağımı sanıyorlarsa yine yanılıyorlar. Bir adım geri gitmeyeceğim. İktidara hodri meydan diyorum. Elinizden geleni ardınıza koymayın. Ne beni ne CHP’yi ne milleti sindiremezsiniz. CHP bu cumhuriyeti kurmuş, yurtseverlerin partisidir. CHP’yi terörle ilişkilendirmek için kurulacak bu gibi bütün kumpasları boşa çıkarmasını biliriz. DNA raporları ellerindeyken yalan söyleyip kumpas kuruyorlar. Taksiciyi şahit gösteriyorlar. Peki devlet nerede? Devlet ne yapıyor? Gerçekten ben utanıyorum, bunlar utanmıyorlar.”

NE OLMUŞTU?

Mersinin Mezitli ilçesinde bulunan polisevine 26 Eylül Pazartesi günü akşamı terör saldırısı düzenlenmişti. Saldırıda polis memuru Sedat Gezer şehit olmuştu. Saldırı sonrası saldırganlardan birinin kimliğinin Dilşah Ercan olduğu belirtilmişti. Saldırının hemen ardından Dilşah Ercanın isminin CHPnin raporunda gazeteci olarak yer aldığına ilişkin iddialar sosyal medyada gündem olmuştu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mecliste düzenlediği basın açıklamasında iddialara ilişkin olarak CHP’nin; 2012 yılında yapmış olduğu, 2013 yılında kamuoyu ile paylaştığı; o dönem bütün siyasi partilere yolladığımız, halen daha da referans bir kaynak olarak gösterilen Tutuklu Gazeteciler Raporu’nun bir sayfasından CHP’ye hesap sormaya çalışan, iftira atan hadsizler var ifadelerini kullanmıştı. Kılıçdaroğlu da sosyal medya hesabından, Bile bile yalan söylediniz diye tepki göstermişti.

Son yaşanan gelişme ile Mersindeki terör saldırısını PKK üstlendi. Yapılan açıklamada saldırıyı gerçekleştirenin Dilşah Ercan olmadığı belirtildi.

Son güncelleme: 14:58 30.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı