• Turkhane Logo

"Sana gelince Erdoğan, sen Kaşıkçı davası ile bu devletin memleketin egemenliğini sattın"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yeni bir video yayınlayarak gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davanın Suudi Arabistan'a nakledilmesine tepki gösterdi.

22:54 20 Nisan 2022 Çarşamba
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, yeni bir video yayınlayarak gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin davanın Suudi Arabistan'a nakledilmesine tepki gösterdi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yeni bir video yayınlayarak gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin davanın Suudi Arabistan’a nakledilmesine tepki gösterdi.

Gelin bu gece, bu acı meseleyi konuşalım ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Kılıçdaroğlu, Türkiyenin onurunu Suudi Konsolosluğunun bahçesine gömdün sen, utanmalısın! dedi.


Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

Ahlaklı olmak için dindar olmanıza gerek olmayabilir ama gerçek bir dindar olmanız için ahlaklı olmanız şart. Bugün Erdoğan İsrail ile ilişkilerimiz başkadır, Kudüs başkadır dediğinde bu konuyla ilgili olarak sizlere seslenme ihtiyacı duydum. Çünkü bu sorun Türkiyenin sorunu haline gelmiş durumda. Belki de Türkiyenin en büyük sorunu o başka bu başka anlayışıdır. Onun için bazı çok zengin ülkeler bu anlayış yüzünden hiç değer görmezler. Kabile devleti ile anılırlar. Kendini bir şey ile tanımlamak ama insan varlığının en önemli şartı olan ahlak kısmını da önemsememek... Yani Mevlananın deyimiyle cebi zengin ruhu fakir olan insan olmak...

KAŞIKÇININ YAKININDAN RANDEVU İSTEDİM

Türkiyeyi buraya getiren işte bu fiyat biçen değer bilmeyen zihniyettir. Ahlaklı olmadan dindar olmadı durumundadır. Ne olursak olalım ahlaklı olalım. Bu arada Cemal Kaşıkçının yakınından randevu istedim. Mavi Marmara şehitlerinin yakınlarından da isteyeceğim.

Bu saray ve şurekası onurumuza fiyat biçiyor. Çünkü değer bilmiyor. Ne olursanız olun neye inanırsanız inanın topraklarınızda korkunç bir cinayete kurban giden Cemal Kaşıkçıya fiyat biçemezsiniz. Mavi Marmara şehitlerine bir fiyat biçemezsiniz. Biçerseniz fiyatı kadar algılanırsanız. Değer görmezsiniz. Sana gelince Erdoğan, sen Kaşıkçı davası ile bu devletin memleketin egemenliğini sattın. Türkiyenin onurunu Suudi Konsolosluğunun bahçesine gömdün sen, utanmalısın!
  Ahlâk, devletin temelidir. Türkiye’nin onurunu Suudi Konsolosluğunun bahçesine gömenler, devletin temellerini sarstılar. Gelin bu gece, bu acı meseleyi konuşalım… pic.twitter.com/J388z911Oc — Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 20, 2022  

Son güncelleme: 22:54 20.04.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı