• Turkhane Logo

Lokanta önünde 'yemek artığı bekliyorum' diyen kadın CHP'li Karaca'yı ağlattı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinde konuştuğu bir kadının anlattıklarını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, "'Yemek artıklarını bekliyorum' dedi, bir anne olarak kötü oldum" dedi.

10:09 27 Şubat 2022 Pazar
Lokanta önünde 'yemek artığı bekliyorum' diyen kadın CHP'li Karaca'yı ağlattı
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinde konuştuğu bir kadının anlattıklarını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, "'Yemek artıklarını bekliyorum' dedi, bir anne olarak kötü oldum" dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Denizli’deki esnafı ziyaret ettiği sırada gözleri dolan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, karşılaştığı kadınla yaşadıklarını, “Dedi ki ‘Benim dört tane çocuğum var. Ekmek alacak paramız yok. Açız. Buradaki lokantaya geldim. Yemek artıklarını bana verecekler. Onu bekliyorum.’ O yüzden gözlerim doldu. Bir anne olarak kötü oldum” diye anlattı.

Kılıçdaroğlu’nun Denizli programında esnaf ziyareti sırasında gözleri dolan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, olayın nedenini ANKAya açıkladı. Karaca, Kılıçdaroğlu’nun esnaf gezisi sırasında bir kadının köşede beklediğini ve mahcup durumda olduğunu söyleyerek, şunları anlattı:


“Kendisine ‘Nasılsınız, Genel Başkanımız ile mi görüşmek için bekliyorsunuz?’ dedim. ‘Hayır’ dedi. ‘Görüşmek ister misiniz?’ diye sordum. ‘Utanırım, anlatamam’ dedi. ‘Niye utanıyorsunuz ki?’ dedim. ‘Siz kimseniz’ dedi bana, ‘Ben milletvekiliyim. Bana anlatabilirsiniz’ dedim. Dedi ki ‘Benim dört tane çocuğum var. Ekmek alacak paramız yok. Açız. Buradaki lokantaya geldim. Yemek artıklarını bana verecekler. Onu bekliyorum.’ O yüzden gözlerim doldu. Bir anne olarak kötü oldum. Hem de çocuklarına yemek artığı alabilmek için lokanta önünde bekleyen bir annenin mahcubiyetini… Asıl mahcup olması gerekenler o analar değil. O anaları bu duruma düşürenlerdir.”

Karaca konuyu Kılıçdaroğlu’na da aktardığını ve kadına yardımcı olacaklarını da bildirdi.
  CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Denizli’deki esnaf ziyareti sırasında gözleri dolan CHPli Gülizar Biçer Karaca, karşılaştığı kadının dramını anlattı:

“Dedi ki ‘Benim dört tane çocuğum var. Açız. Buradaki lokantaya geldim. Yemek artıklarını bana vereceklerhttps://t.co/ViYTEJ2slz pic.twitter.com/At6hbF5xJl — ANKA Haber Ajansı (@ankahabera) February 26, 2022
BESİCİ KOYUNUNA KURU EKMEK YEDİRİYOR

Karaca’nın Kılıçdaroğlu’nun gezisi öncesine ilişkin bir başka notu da bir çiftçinin koyunlarına karınlarının doyması için kuru ekmek yedirmesi oldu. Karaca, Kılıçdaroğlu’nun Denizli ziyareti öncesinde bir çiftçinin yere kuru ekmek serdiğini fark etti.

Besici, Karaca’ya “Koyunlara yem artık 250 lira oldu, yem alamıyorum. Ekmek kutularından ekmek alıyorum. O ekmekleri haftada üç, dört çuval yapıyoruz. Koyunlara yediriyoruz. Normal yemin yerini tutmaz ama hiç olmazsa tok tutar koyunu. Hayvanla uğraşanların geldiği durum bu. Bir çuval yem 250 lira olursa ne yedireceksin” dedi. 

Son güncelleme: 10:09 27.02.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı