• Turkhane Logo

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan ve Soylu’ya tepki:

‘Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen iki gündür yalan söylediniz’

08:29 30 Eylül 2022 Cuma
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan ve Soylu’ya tepki:
‘Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen iki gündür yalan söylediniz’

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine yönelik düzenlenen saldırıyı üstlenen PKK’nın askeri kanadı HPG’nin saldırıyı gerçekleştiren teröristin İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı Dilşah Ercan olmadığını duyurmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. AKP iktidarının DNA raporuna rağmen teröristin kimliği hakkında yalan söylediğine daikkat çeken Kılıçdaroğlu, ‘Çıkın DNA raporunu açıklayın.” dedi.  Soylu ise Teröristi taşıyan taksici teşhisini yaptı, diyerek kendini savundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi’ne yönelik saldırının ardından AKP tarafından partisi hedef alınarak yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenerek, şu ifadeleri kullandı:


“İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz.

Şimdi çıkın ve teröriste ait DNA raporunu açıklayın, bu millet bir kez ağzınızdan doğru bir şey duysun. Başsavcıya dosyaya el koyun dediniz. Başsavcıya sesleniyorum, o dosyayı gizlemeye çalışma, biliyoruz gerçekleri… Utanmıyor musunuz!”
  İki gündür kirli propaganda yürüten Erdoğan ve yaveri fotoroman Süleyman… Öldürülen teröristin DNA raporuna rağmen, tam 2 gündür yalan söylediniz, havuz medyanız manşetler attı. Oysa ben ne dolaplar çevirdiğinizi iki gündür biliyorum. Bile bile yalan söylediniz. — Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) September 29, 2022
Mersinin Mezitli ilçesindeki Tece Polisevine yönelik düzenlenen saldırı sonrası iktidar kanadı, saldırıyı gerçekleştirenin CHPnin 2013teki tutuklu gazeteciler raporunda yer alan Dilşah Ercan olduğunu ileri sürerek saldırı nedeniyle Kılıçdaroğlunu suçlamıştı.

Ancak daha sonra saldırıyı gerçekleştirenin Dilşah Ercan olmadığı öğrenilmişti. Saldırıyı üstlenen PKKnin askeri kanadı HPG de saldırıda Dilşah Ercanın yer almadığını duyurarak, saldırının Dilara Ürper ve Emel Feremez Hisen tarafından gerçekleştirildiği açıklamıştı.

SOYLUNUN YANITI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kılıçdaroğluna verdiği yanıtta Teröristi taşıyan taksici teşhisini yaptı, diyerek iddiasını savundu.
 

Son güncelleme: 08:29 30.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı