• Turkhane Logo

HKP’den, Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvuru: Erdoğan’ın 3 psikolojik hastalığı var, inceleyin

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut (Efe), AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ruh sağlığı durum tespiti için Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvuru yaptı.

17:55 29 Eylül 2022 Perşembe
HKP’den, Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvuru: Erdoğan’ın 3 psikolojik hastalığı var, inceleyin
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut (Efe), AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ruh sağlığı durum tespiti için Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvuru yaptı.

HKP avukatı Sait Kıran, “Psikolojik rahatsızlıkları olan bir kişinin devletin en yüksek makamını işgal etmesi hukuka uygun değildir.” dedi.

HKP lideri Efe, Erdoğan’da “narsistik kişilik bozukluğu”, “mitomanik kişilik bozukluğu” ve “kriminal psikopatlık” bulunduğunu öne sürdü.

Efe’nin başvuru mektubunda şu ifadelere yer verildi: “Saygıdeğer Bilim İnsanları; Tayyip Erdoğan’ın sizin de takdir edeceğiniz gibi bir tek gün bile kamu görevi yapmaması gerekir. Tayyip Erdoğan’ın acilen psikiyatrik, psikolojik tedaviye alınması, izlenmesi gereken bilimsel, sağlıklı yoldur. Biz asla Tayyip Erdoğan’ı öldürelim, asalım, keselim, demiyoruz. Onu kamu görevinden uzaklaştırıp psikiyatrik, psikolojik tedaviye alalım, diyoruz. Kurum-örgüt olarak sizden bu yönde bir tespit ve teşhis içeren rapor ortaya koyup açıklamanızı talep ediyoruz.”


HKP’den, Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvuru: Erdoğan’ın 3 psikolojik hastalığı var, inceleyin https://t.co/yOavjyTwmn pic.twitter.com/65AgzCUaTZ

— KaranlıktakiAydınlık (@KaranlıktakiAydınlık) September 29, 2022

“DEVLETİN EN YÜKSEK MAKAMINI İŞGAL ETMEKTEDİR”

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Av. Sait Kıran, HKP lideri Efe’nin kaleme aldığı mektubu Türkiye Psikiyatri Derneği yetkililerine teslim etti. Dernek önünde açıklama yapan Kıran, “HKP Genel Başkanı Nurullah Efe adına Türkiye Psikiyatri Derneği’ne bir başvuruda bulunduk. Şu an AKP’giller’in reisi olan ve bize göre diplomasız olduğu için meşru olmayan biçimde cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden Recep Tayyip Erdoğan’ın psikolojik rahatsızlıkları nedeni ile bu durumun tespiti ve görevden alınabilmesi için başvuru yapmaları talebi ile Türkiye Psikiyatri Derneği’ne başvurduk.” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’da narsistik kişilik bozukluğu, mitomanik kişilik bozukluğu ve kriminal psikopatlık bulunduğuna dair yaygın bir kanı var” diyen Kıran, sözlerine şöyle devam etti:

“Bildiğiniz gibi psikolojik rahatsızlıkları olan bir kişinin devletin en yüksek makamını işgal etmesi hukuka da uygun değildir. Ülkemizin halkımızın çıkarları ve geleceği açısından ciddi tehlike oluşturmaktadır. Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için HKP Genel Başkanı Nurullah Efe adına bu başvuruda bulunulmuştur. Umuyoruz ki Türkiye Psikiyatri Derneği, doktorluğun ve görevinin gerektirdiğini yerine getirir. Ve bu konuda gerekli adımları atar.”

Son güncelleme: 17:55 29.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı