• Turkhane Logo

Erdoğan: Bana saldıranlar aslında Türkiye’ye düşmanlık ediyor demektir

Partisinin Kızılcahamam kampında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakı'na saldıranlar aslında büyük ve güçlü Türkiye idealimiz ve Türkiye'nin bizzat kendisine düşmanlık ediyorlar” dedi.

16:15 05 Haziran 2022 Pazar
Erdoğan: Bana saldıranlar aslında Türkiye’ye düşmanlık ediyor demektir
Partisinin Kızılcahamam kampında konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakı'na saldıranlar aslında büyük ve güçlü Türkiye idealimiz ve Türkiye'nin bizzat kendisine düşmanlık ediyorlar” dedi.


AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kızılcahamam’da düzenlenen 30’uncu İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın kapanışında konuştu.

Kendisini Türkiye ile özdeşleştiren Erdoğan, Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakına saldıranlar aslında büyük ve güçlü Türkiye idealimiz ve Türkiyenin bizzat kendisine düşmanlık ediyorlar ifadelerini kullandı.


Erdoğan, son günlerde giderek sertleşen ve etik sınırları aşan söylemlerini de Bazen mücadelemizi sürdürürken üslubumuzu sertleştirmek zorunda kalıyoruz şeklinde savundu.

Ekonomi konusunda da mesajlar veren ve fiyat artışlarını mercek altına aldıklarını iddia eden AKPli Cumhurbaşkanı, çiftçilere ve memurlara yönelik de müjde olduğunu öne sürdüğü bazı kararları duyurdu.

Erdoğan’ın sözlerinden satır başları şöyle:

Buradaki çalışmalarımızı, illerinizdeki arkadaşlarımıza ve milletimize aktarmanızı istiyorum. Böylece soru işaretleri ve kafalardaki kırgınlıkları gidererek 2023e çok daha güçlü hazırlanabiliriz.

Bazen mücadelemizi sürdürürken üslubumuzu sertleştirmek zorunda kalıyoruz. Ne diyor Akif; Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem (...) Doğduğumdan beridir aşıkım istiklale, bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale.

Hiçbir vatandaşımıza kendisini sahipsiz hissettirmeyeceğiz. Dışarıda Suriyeden Iraka, Libyadan Karabağa mazlumun olduğu her yerde bu onurlu duruşumuzu koruyacağız. Bu fakir kendimi bildi bileli böyle. Değişmedik. Değişmeyeceğiz.

Maziden atiye kurduğumuz köprünün ne kadar güçlü olduğunu Adanada gördük. Gençlerimize sevgileri, coşkuları için bir kez daha teşekkür ediyorum. Önümüzdeki seçimlerde 6 milyonu aşkın evladımızın ilk defa sandık başına gideceğini düşününce gençlerin önemi kendiliğinden ortaya çıkacaktır. Oradan dönerken kaza geçirerek hakka uğurladığımız 3 evladımız oldu. Rabbim mekanlarını cennet eylesin.

KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI: KUKLADIR

Aynı gayretle mücadeleye daha uzun yıllar milletimizin emrinde olmayı sürdüreceğiz. Bu kardeşinize ve Cumhur İttifakına saldıranlar aslında büyük ve güçlü Türkiye idealimiz ve Türkiyenin bizzat kendisine düşmanlık ediyorlar. İşte CHPnin başındaki zat da altına gizlenenler de birer kukladır. Ama biz asıl savaşı onların ağababalarına karşı veriyoruz.

Bu kavga da yeni değildir. Çağdaşlık sanarak sarıldıkları yalanlar ulu bir çınar değil çürük bir kabuktur. Bizim yolumuz dün olduğu gibi bugün de ya istiklal ya ölüm yoludur. Aynı inançla ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracak, 2053 vizyonuna kavuşturacağız.

“BEKLENTİLERİMİZ KARŞILANMADAN NATO’NIN GENİŞLEMESİ KONUSUNDA TUTUM DEĞİŞTİRMEYECEĞİZ”

(İsveç ve Finlandiyanın NATO başvurusu) Beklentilerimiz karşılanmadan NATOnun genişlemesi konusunda tutum değişikliğine gitmeyeceğiz.

FİYAT ARTIŞLARINI MERCEK ALTINA ALDIK

(Enflasyonla mücadele) Kur ve enflasyondan kaynaklanan maliyet artışlarıyla izah edilemeyecek fiyat artışlarını mercek altına aldık.

BUĞDAY İTHALİ YALAN

Çiftçilerimize ve memurlarımıza iki ayrı müjde vermek istiyorum. Muhalefet ve mandacı ekonomistler buğday ithal ediyoruz yalanını yaymaktan geri durmuyor.

Tahıl fiyatındaki dalgalanma üretim eksikliğinden değil. Biz buğdayı kendi ihtiyacımız için değil, onu işleyip tüm dünyaya satmak için ithal ediyoruz.

TMO sert ekmeklik buğdaya ton başına 6 bin 50 lira alım ve bin lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacak.

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Memurlarımıza da müjde vermek istiyorum. 3600 ek gösterge çalışmasını tamamladık. Meclise sunma aşamasına getirdik. 5 milyon memurumuzu kapsayacak, detayları yarın Kabine toplantısı sonrası vereceğim.

Son güncelleme: 16:15 05.06.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı