• Turkhane Logo

"Cumhurbaşkanı bir kez daha trollerin yalanlarına itibar etti"

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 yılında asker cenazesinde çekilen fotoğrafı üzerinden yüklendiği CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, Erdoğan hakkında dava açacağını duyurdu.

21:22 03 Aralık 2020 Perşembe
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 yılında asker cenazesinde çekilen fotoğrafı üzerinden yüklendiği CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, Erdoğan hakkında dava açacağını duyurdu.


Başarır, “Sayın Cumhurbaşkanı hakkında tarafıma yöneltmiş olduğu haksız ithamlar nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım” dedi.

AKPli Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı televizyon programında Tank Palet Fabrikasının satışı ve ordu ile ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle AKP iktidarının hedefi haline gelen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı eleştirdi.


Erdoğan, Başarır’ın 2019 yılında bir asker cenazesindeki fotoğrafını anımsatarak, “Gördünüz cenaze namazında bile bu ahlaksız, terbiyesiz adam yanında birisiyle konuşurken pişmiş kelle gibi sırıtıyor” dedi.

CUMHURBAŞKANI BİR KEZ DAHA TROLLERİN YALANLARINA İTİBAR ETTİ

Bu sözler üzerine CHP’li Başarır yazılı açıklama yaparak Erdoğan’a yanıt verdi. Başarır, söz konusu cenazede MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek’in de olduğunu kaydederek, Şimşekin o dönem yaptığı açıklama ve görüntülü paylaşımı hatırlattı. Şimşek, şunları belirtti:

“Sayın Cumhurbaşkanı ne yazık ki bir kez daha trollerin sosyal medyada ortaya sürmüş olduğu asılsız, yalanlara itibar etmiş ve şahsımı bir kez daha hedef almıştır. Hâlbuki iktidar ortağı oldukları MHP’nin Mersin Milletvekili Sayın Baki Şimşek’e konuyu sorup gerçeği öğrenebilirdi. Ama görünen o ki amaç, gerçeğin ortaya çıkması değil bir çeşit itibar suikastine dönüştürme çabasıdır. Sayın Şimşek’in o görüntülere ilişkin yapmış olduğu açıklama ortadadır. Bize inanmıyorsanız dönün kendi iktidar ortağınıza sorun.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olmayan bir durumdan vazife çıkararak şahsıma hakaret etmesi ve iftirada bulunarak hedef göstermesi kabul edilebilir bir durum değildir. Sayın Cumhurbaşkanı hakkında tarafıma yöneltmiş olduğu haksız ithamlar nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımı tüm kamuoyunun bilgisine sunarım.”

MHPLİ ŞİMŞEK: SOSYAL MEDYADAKİ PAYLAŞIMLAR YANLIŞTIR

MHP’li Şimşek ise o tarihte olayın ardından yaptığı açıklamada, Başarır ile cenazeye katıldıklarını ve üzüntüyü hep birlikte yaşadıklarını vurgulayarak, vatandaşların birbirlerine benzeyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ile Başsavcı Mustafa Ercanı karıştırmaları üzerine gayri ihtiyarı bir tebessüm oluştuğunu aktarmış ve Sosyal medyadaki paylaşımlar üzücüdür, yanlıştır. Olayın canlı şahidiyim. Bunu vicdani bir mesele gördüğüm için sizlerle paylaşıyorum demişti. 

Son güncelleme: 21:22 03.12.2020
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı