• Turkhane Logo

Sinan Ateş suikastında ifadeler ortaya çıktı: ‘Küçük bir hesabım var, bekle’ dedi

Ülkü Ocakları eski Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş 30 Aralık Ankara'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti. Cinayetle ilgili soruşturma sürerken, ifadeler de ortaya çıktı.

10:55 05 Ocak 2023 Perşembe
Sinan Ateş suikastında ifadeler ortaya çıktı: ‘Küçük bir hesabım var, bekle’ dedi
Ülkü Ocakları eski Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş 30 Aralık Ankara'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti. Cinayetle ilgili soruşturma sürerken, ifadeler de ortaya çıktı.

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş, arkadaşı Selman Bozkurt ile Ankaranın Çankaya ilçesi Çukurambar semtindeki Kızılırmak Mahallesinde 30 Aralıkta bir binadan çıktıkları sırada, motosikletli iki kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırıda Bozkurt omzundan yaralanırken, Ateş hayatını kaybetmişti.

Ateşin öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 4 şüpheli daha adliyeye sevk edildi. Dün cinayetle ilgili 3 kişi tutuklanmıştı.

Sinan Ateş suikastında MHP il yöneticisi de tutuklandıSinan Ateş suikastında MHP il yöneticisi de tutuklandı
Kılıçdaroğlu çetelere seslendi: Size mi yedireceğiz cumhuriyetiKılıçdaroğlu çetelere seslendi: Size mi yedireceğiz cumhuriyeti
ARABANIN ARKASINA SAKLANDI, 5 KURŞUNLA VURDU
Tetikçi Eray Özyağcı, Balkayanın kullandığı 35 plakalı motosikletten indikten sonra, Ateşin bürosunun karşısında park halinde duran bir aracın arkasına saklandı. Bir süre burada bekleyen Özyağcı, Ateşin geldiğini görünce saklandığı aracın arkasından çıkarak ateş etmeye başladı.

Özyağcının silahından çıkan 5 kurşun Ateşe, 1 kurşun da beraberindeki Selman Bozkurta isabet etti. Bu arada, olayın üzerinden 5 gün geçmesine karşın halen yakalanamayan firari tetikçi Özyağcı hakkında çeşitli suçlardan arama kaydı olduğu ifade ediliyor.

KÜÇÜK BİR HESABIM VAR
T24ten Asuman Arancanın haberine göre, tutuklanan motosiklet sürücüsü Balkaya, mahkemedeki ifadesinde, “Eray Özyağcı (tetikçi) bana husumetlim var Ankara’ya gidelim dedi. Olay günü de küçük bir hesabım var, sen beni ileride bekle dedi. Onu bırakıp bekledim. Daha sonra silah sesleri duydum. Eray’ı alarak uzaklaştım” dediği öğrenildi. Tetikçileri olaydan önce evinde ağırladığı öğrenilen Hakan Saraç’ın ise, “Beni İstanbul’dan bir arkadaşım aradı. İki arkadaş Ankara’ya gelecek, kalacak yerleri yok ilgilenir misin dedi. Ben de o yüzden evime kabul ettim. Cinayetle ilgim yok” dediği kaydedildi. Öte yandan şüphelilerin olaydan bir gün önce Ateş’i takip ettikleri ve bürosunun bulunduğu Çukurambar’da keşif yaptıkları öne sürülüyor.

Son güncelleme: 10:55 05.01.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı