• Turkhane Logo

"Kendisinin de adaylığı belli değil"

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının henüz belli olmamasını eleştiren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu çıkışlarına cevap veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in,

21:22 14 Ocak 2022 Cuma
Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının henüz belli olmamasını eleştiren Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu çıkışlarına cevap veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in,

Cumhuriyette yer alan habere göre İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı ziyaret etti. Akşener, ziyaretin ardından gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Akşener, Çok güzel projeler, hizmetler öğrendik. Ziyadesiyle memnun şekilde Genel Merkeze gideceğiz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Somut hizmetlerini, sosyal devletin yapması gerekenleri yapmadıkları için, sosyal belediyecilik çerçevesinde hizmetleri öğrenmekten mutluluk duydum dedi.

HDPLİ VEKİLİN FOTOĞRAFI ELEŞTİRİLERİNE YANI
HDPli vekilin teröristle fotoğrafı hakkında muhalefete yöneltilen eleştirilere yanıt veren Akşener, Ben bildiğim kadarıyla, AKP Genel Başkanı Erdoğanın bu konuda ne dediğine dair bilgim yok. AKP yöneticilerinin ısrarla bu konu üzerinden kimsenin bir laf etmediğine dair söylemleri çok ilginç. Muhtemelen sayın Erdoğana duydukları gıcıklığı bizim üzerimizden ortalığa döktüler. Bize gelince, burada bulunan arkadaşlarımın tümü, 2013te, 2014te, 2012, 11de açılım, saçılım sürecine karşı çıkmış insanlarız. Bize o dönemde Erdoğan ve arkadaşları kandan, ölümden besleniyorlar deyip hakaret eden bir dili kullanmışlardı. Ayrıca şahsen ben, 2010da çok ilginçtir, bir Kürt öğrencimin aramasıyla meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahçup olmasın, üzülmesinler diye Türk Bayrağının ve Atatürk resminin çıkarıldığını ağlayarak bana bildirmişti ve ben onu Mecliste devrin Adalet Bakanına sormuştum. Çadır mahkemeleri, megri megri şarkılar, kafalardan temizlenen konfetiler, lahmacun ısmarlayan valiler, 29 Ekimde geçen peşmergeler... dedi.

FEZLEKESİ GELECEK, ARKADAŞLAR EVET DİYECEKLER
HDPli vekilin fezlekesi hakkında Akşener, Semra Güzel isimli milletvekilinin fezlekesi gelecek. Bu fezlekeye arkadaşlarımdan bildiğim, evet oyu verecekler. İYİ Partinin tutumu her zaman terör, teröristle iltisak gibi konularda açık ve nettir. Türk Bayrağını ve Atatürk resmini çıkarma talimatını veren siyasetçiler, Osloda PKKya yalvar yakar bizim bürokratlarımızı gönderen, AKP Genel Başkanı, o günün Başbakanı Sayın Erdoğan, PKK ile masaya oturanlar, dün olumlu görünenler bugün olumsuzsa, o zaman her birinin de birer fezlekesi olması gerekiyor. Onlar getirmezse, biz iktidar olacağız ve fezlekeleri biz getireceğiz ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ-ÖCALAN TARTIŞMASI
Cumhurbaşkanı Erdoğanın sözleri sorulan Akşener, Terörden yargılanmış, teröristbaşı tanımıyla İmralıda cezasını çeken bir şahıs ve terör suçlaması ile Edirnede bir kısım mahkemesi devam eden bir şahıs ve Türkiye Devletinin Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan, hukuki olarak ne olup bittiğini anlatmakla görevli Erdoğan. Abdullah Öcalanla, Selahattin Demirtaş arasındaki hesaplaşmayı söyleyebiliyor, en hafifiyle ayıptır. Bu da fezleke gerektiriyor dedi.

ERDOĞANA ADAYLIK YANITI
Erdoğanın Millet İttifakının adayı çıkışı hakkındaki soruya ise Akşener, şu yanıtı verdi:

Çok merak ediyorlar da kendisinin de adaylığı belli değil. Ağzından duymadım ama Millet İttifakının adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak.

(Bakan Nebatinin enflasyon açıklaması) Anlıyorum ki TÜİK Başkanı değişecek, Merkez Bankasının başkanı da değişecek. TÜİKe göre enflasyon açıklanacak ve Sayın Nebati de gözlerinin ışıltısına bakarak enflasyon sonucuyla karşılaşacağız gibi görünüyor. Ben kendisine hem ekonomi hem matematiği öğrenmesi gerektiğini tavsiye ediyorum.

Son güncelleme: 21:22 14.01.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı