• Turkhane Logo

Erdoğan, Akşener'i 'yine' tehdit etti: Bizim adımıza dikkat et, beni kendinle uğraştırma

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında, İyi Parti lideri Meral Akşener'e,

08:27 30 Mart 2023 Perşembe
Erdoğan, Akşener'i 'yine' tehdit etti: Bizim adımıza dikkat et, beni kendinle uğraştırma
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında, İyi Parti lideri Meral Akşener'e,

Erdoğan, AKPnin dezenformasyon ve propaganda kanalları olan A Haber ve ATV ortak yayınında seçim, deprem bölgesinde ekonomi ve seçim tartışmaları başta olmak üzere gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğanın açıklamalardan öne çıkanlar şöyle:

Deprem bölgesinde yeni konutların temellerini attık, atmaya devam ediyoruz. İPin Başkanı çıkmış inşaatlara çukur diyor. Hayatında inşaat görmemiş, tepeden tırnağı bunların ne kadar derinliği olması gerektiğini bilmiyor. Biz bir şeye yapıyoruz dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğana da dikkat et. Tayyip ismine de dikkat et. Konuşurken buna göre konuş. 20 yıllık iktidarlık dönemimizde İstanbul ve İzmirde atılan otoyollara dikkat et. Bunlardan bir fire var mı? Kocaelide yaşıyorsun oraya da iyi bak. Yalanla dolanla iş yapma. Yanlış yere kafanı çarpıyorsun. Beni kendinle uğraştırma.

Biraz bu noktada sıkıntılar yaşadık, sonra da bunları aştık

Muhalefet herkesi kendisi gibi beceriksiz zannediyor. Yaptıkları herhangi bir şey yok. 11 vilayette Elazığ hariç hepsini gezdim. Hiçbir zaman oralarda gerçekten muhalefetin büyükşehir belediyelerinden kimseyi göremedim. Herzamanki gibi suistimal, ayrıştırma üzerinden bir tarzla hareket ediyor. Partimizin büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeleri istisnasız, sağolsun kardeş belediyeler ilan etmek suretiyle deprem bölgelerinde kendilerine zemin oluşturdular. Burada çılışıyorlar. Yemek, su, Adan Zye. Hatay Valisine dedim, açıklamanı yap diye. Kullanma suyu ile içme suyunu karıştırmasınlar. Biraz bu noktada sıkıntılar yaşadık, sonra da bunları aştık.
Ey Bay Bay Kemal, Karabağlarda kim var?
Ne yazık ki bizim muhalefetimiz çok konuşur ama hiçbir iş yapamaz. İzmirde deprem oldu. İzmir belediyesi ana muhalefette. Ne yaptılar? Hiç. Biz gidene kadar bunlar ortada yoktu. İçişleri Bakanım, Çevre Şehircilik oraya gittiler, süratle işleri başlattılar. Milletimiz ne demeye başladı; yaparsa AK Parti yapar dediler. Rezerv alanlarında hala çalışmalar ediyor. Ey Bay Bay Kemal, Karabağlarda kim var? Oraya kim bakıyor? CHP belediyesi. Peki ne yapıyorsunuz siz Karabağlarda?
Milletim hesabı 14 Mayısta bunlardan soracaklardır
Ana muhalefetin başındaki zât kimi kurtarmaktan bahsediyor. Demirtaşı kurtarmaktan, Apoyu kurtarmaktan bahsediyor. Sen nerede dolaşıyorsun? Diyarbakırda yavrularımızı, insanlarımızı öldürenler, Demirtaşın talimatıyla sokaklara dökülüp, onları şehit etmediler mi? Şu anda Meral Hanım da içinde olmak kaydıyla birlikte 6lı Masa şimdi 7 oldular. Bunları nasıl çıkaracaklarının planını yapıyorlar. Milletim hesabı 14 Mayısta bunlardan soracaklardır.
Bay Bay Kemalin gözlerinin kör olduğunu anladık da sizin de mi gözleriniz kör?
Aynı şeyi Kızılay için aynı şeyi AFAD için yaptılar? Gözleriniz kör mü sizin? Bay Bay Kemalin gözlerinin kör olduğunu anladık da sizin de mi gözleriniz kör? AFADın orada tabelası var, AFAD orada yok diyorlar. Şu anda AFAD ağırlıklı olarak çadır kurulumlarını yürütüyor. Sahra hastanelerini bir taraftan yürütüyor. 35 bin arama kurtarma personeli, 270 bini kamu personeli ve gönüllü, yarım milyon insanımızın her birine tekrardan şükranlarımı sunuyorum. Bu ziyarette kapı arkasında nelerin yapıldığını bilemiyorum. Çok hassas konular olduğu. Özellikle yerel yönetim, özerklik şartından tut da, içeridekilerin çıkarılması üzerine konular.
Hani kumar masası, hani noter; ne oldu sana?
HDPye verilecek her taviz PKKya; yani Kandile verilmiş demektir. Aylar önce masanın altında bir yedinci ortak var demiştim. Belki birileri onu hiç kaale almadı. Yedinci ortak şu anda tam manasıyla ana muhalefetin başının ziyaretiyle ortaya çıkmış oldu. Partisinde veya parti genel merkezinde ziyaret değil; parlamentodaki grup odasında kendilerini ziyaret etti. Kendi ifadeleriyle kumar masasındakilerinin sadece HDPye değil her birinin bir diğerine bakışı da arızalı. Meral Hanım esip gürlüyorsun. Hani kumar masası, hani noter? Ne oldu sana! Niye geri vitese taktın da dönüp masaya oturdun?

Son güncelleme: 08:27 30.03.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı