• Turkhane Logo

Bozdağ'dan Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili yeni açıklama

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

16:21 25 Haziran 2022 Cumartesi
Bozdağ'dan Erdoğan'ın adaylığı ile ilgili yeni açıklama
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

AKP İl Danışma Meclisi Toplantısına katılmak ve bazı temaslarda bulunmak üzere Ağrıya gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kentte açıklamalarda bulundu.

Bozdağ Ağrıda yaptığı konuşmada AKPli Cumhurbaşkanı Erdoğanın 3. kez aday olabilir mi tartışmalarına değindi. Bozdağ, Erdoğanın adaylığının önünde herhangi bir engel olmadığını öne sürerek, Erdoğanın adaylığı önünde bir engel yok, 2023te ikinci adaylığı olacak ifadelerini kullandı.

Bakan Bozdağın açıklamaları şöyle:

Tartışılan bir konuda Adalet Bakanının hele anayasa ve hukukla ilgili bir konuysa konuşması kadar doğal bir şey olamaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 seçimlerinde aday olamaz tartışmasını Millet ittifakı, bileşenleri ve onlara destek verenler televizyonlarda, gazetelerde, değişik mekanlarda yapıyorlar. Siyasiler de yapıyor, herkes yapıyor. Onlar tartışıyor bu konuyu. Biz tartışmaya açmadık.

Onun için ben şunu da ifade edeyim. Sayın Cumhurbaşkanımızı 2023 seçimlerinde yenemeyeceğini anlayanlar umutlarını Cumhurbaşkanımızın anayasal ve yasal adaylığını engellemeye bağlamış durumdadırlar. Bu fevkalade onlar için üzüntü verici bir durumdur. Meydana çıkmaktan, adil bir yarışa katılmaktan, milletin hakemliğine başvurmaktan ve milletin verdiği karara rıza göstermekten bu kaçındıklarını gösteriyor.

Anayasa ne diyor, cumhurbaşkanı seçimi statüsü, değişikliği ilk seçimde yürürlüğe girer. Bu değişikliğe göre Başkan Erdoğan ilk defa 2018in 24 Haziranında seçildi. 2 defa seçilebilir kuralı burada işlemeye başlıyor. 2023te yapılacak seçim Başkan Erdoğanın 2. seçimi olacaktır.

İDAM AÇIKLAMASI
Bahçeli, Soylu ve son olarak da Erdoğanın güneme getirdiği idam tartışması hakkında da konuşan Bozdağ, Biz de bu cezaların tekrar ele alınması gerektiğini düşünüyoruz. Çalışmalara başladık, tamamlandığında açıklayacağız dedi.

Bozdağ, Orman yangınları her bir vatandaşımızı derinden üzmektedir. Şu anda Sayın Cumhurbaşkanımız dün yaptığı açıklamayla mevcut cezaların yeterli olmaması konusunda kanaatini ortaya koydu. İdam dahil her değerlendirmenin ortaya konmasını istedi. Orman yakanların alt ceza sınırı 10 yıldan başlıyor üst sınıyor. Terör örgütleri için 20 yıldan başlıyor. Biz de bu cezaların tekrar ele alınması gerektiğini düşünüyoruz. Çalışmalara başladık, tamamlandığında açıklayacağız ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 16:21 25.06.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı