• Turkhane Logo

Yeneroğlu, polisin tehdit ettiği Somalili Abdullah’ı ziyaret etti: Irkçılık toplumu zehirliyor

Polisin, Somalili Mohamed Isse Abdullahı’nın 2019’dan bu yana Ankara Kızılay’da, işlettiği restoranına, “Sizi burada istemiyoruz, sınır dışı edeceğiz, dükkanınızı kapatacağız” diyerek baskın yapmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

09:26 13 Mayıs 2022 Cuma
Yeneroğlu, polisin tehdit ettiği Somalili Abdullah’ı ziyaret etti: Irkçılık toplumu zehirliyor
Polisin, Somalili Mohamed Isse Abdullahı’nın 2019’dan bu yana Ankara Kızılay’da, işlettiği restoranına, “Sizi burada istemiyoruz, sınır dışı edeceğiz, dükkanınızı kapatacağız” diyerek baskın yapmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.Konuyu TBMM gündeme taşıyan DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, baskına maruz kalan Mohamed Isse Abdullahı ziyaret etti. Ziyareti sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşan Yeneroğlu, ”Bu akşam Kızılay’da Saab Cafe’yi ziyaret ettim. Çankaya ilçe emniyet müdürlüğünün hukuksuz baskılarından bunalan Türkiye’de iki üniversite bitirmiş Somalili Mohamed Bey ile Etiyopya uyruklu Türk vatandaşı Mesaret Hanımefendi ile tanıştım. Yaşadıkları ülkem adına utanç verici” dedi.Yeneroğlu ayrıca ”Maalesef yabancı düşmanlığı ve ırkçılık son yıllarda o kadar arttı ki bu durum toplumu zehirlediği gibi kurumları faşizan yöntemlere itiyor ve Türkiye’nin hem demokrasisine hem de ekonomisine çok büyük zarar veriyor” ifadelerine yer verdi.

 

Bu akşam Kızılayda Saab Cafeyi ziyaret ettim. Çankaya ilçe emniyet müdürlüğünün hukuksuz baskılarından bunalan Türkiyede iki üniversite bitirmiş Somalili Mohamed Bey ile Etiyopya uyruklu Türk vatandaşı Mesaret Hanımefendi ile tanıştım. Yaşadıkları ülkem adına utanç verici.

Son güncelleme: 09:26 13.05.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı