• Turkhane Logo

Üç büyükelçiliğe terör saldırısı uyarısı

Reuters haber ajansının servis ettiği habere göre, güvenlik güçleri üç Batılı ülkenin büyükelçiliğine ve bir uluslararası kuruma olası terör saldırılarına ilişkin uyarı yolladı

12:38 01 Aralık 2022 Perşembe
Üç büyükelçiliğe terör saldırısı uyarısı
Reuters haber ajansının servis ettiği habere göre, güvenlik güçleri üç Batılı ülkenin büyükelçiliğine ve bir uluslararası kuruma olası terör saldırılarına ilişkin uyarı yolladı

Gerçek Gündemin, Reuters haber ajansına dayandırarak verdiği habere göre, ismini vermediği yetkililere dayandırdığı haberinde,güvenlik güçleri yetkilileri tarafından üç Batı Avrupa ülkesinin Ankara büyükelçiliklerine ve bir uluslararası kuruluşa potansiyel güvenlik tehditleri uyarısı yapıldığını servis etti.

Habere göre; en az iki Batı ülkesinin büyükelçisi başkent Ankara’da yeni güvenlik tehdidi uyarısında bulunurken Taksimdeki saldırıdan iki hafta sonra Sırbistan da vatandaşlarını Türkiyeye gitmemeleri konusunda uyardı.

Diğer yandan ismi verilmeyen ancak büyük bir kuruluş olarak nitelenen kurumun da çalışanlarına alışveriş merkezi, otobüs durakları ve havalimanlarının riskli olduğuna dair e-posta gönderdiği kaydedildi

Haberde Türk yetkililerin üç Batılı ülkenin büyükelçiliklerine ve bir uluslararası kuruma olası saldırılar için uyarı yolladığı ifade edildi.

Reutersın haberinde Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın ajansın konuyla ilgili sorularına yanıt vermediği belirtildi.

SIRBİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI: ANKARAYA GİTMEYİN
Sırbistan’ın Tanjug haber ajansı da ülkenin dışişleri bakanı Ivica Dacic’in Türkiye konusundaki uyarılarını haberleştirdi. Sırp Bakan ülkesinin vatandaşlarına, Türkiye’ye ve özellikle Ankara’ya gitmeyin uyarısında bulundu. Dacic öte yandan bir terör saldırısı riski olduğunu da vurguladı.

Dacic, “Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum, gelecek birkaç hafta içinde bir terör saldırısı olabilir, özellikle Ankara’ya dedi.

Sırp Bakan ülke vatandaşlarının Türkiyeye seyahat etmemeleri gerektiğini söyleyerek ülkede bulunan vatandaşlara ise otobüs durakları, metro, AVM gibi kalabalık yerlerden uzak durmaları çağrısında bulundu.

Son güncelleme: 12:38 01.12.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı