• Turkhane Logo

Soylu, Pervin Buldan’ı hedef aldı: Bunlara vekil denmesine karşıyım

Soylu, "Sözde milletvekilleri, ben bunlara milletvekili denmesine karşıyım. Bunlar PKK'nın militanı. Bunlar PKK'nın dışında en ufak bir adım atamazlar" dedi.

13:03 15 Haziran 2022 Çarşamba
Soylu, Pervin Buldan’ı hedef aldı: Bunlara vekil denmesine karşıyım
Soylu, "Sözde milletvekilleri, ben bunlara milletvekili denmesine karşıyım. Bunlar PKK'nın militanı. Bunlar PKK'nın dışında en ufak bir adım atamazlar" dedi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı televizyon programında, HDP Eş Genel Başkanı Buldan için, Pervin Buldana Murat Karayılanın gönderdiği bir kaset var. Bunlar terör örgütünün esiri iddiasında bulundu.

Bakan Soylu, Kanal Dde Neler Oluyor Hayatta Programında, Hakan Uralın sorularını yanıtladı. Soylu, HDP ve DBPnin Abdullah Öcalan’a uygulanan görüş yasağını protesto etmek için düzenlediği Gemlik Yürüyüşü için Duran Kalkanın talimat verdiğini öne sürdü. 


Soylu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Bundan 1 ay önce Duran Kalkan bir talimat veriyor. Diyor ki Türkiyenin her yerinden Aponun tecrit edildiğini, protesto edebilmek için... Bir teröristin ne yapılması lazım? Bunun için 81 ilden Bursa Gemlike gideceksiniz ve burada bunu protesto edeceksiniz. Peki biz ne yaptık bu talimatı izledik. Tekirdağ merkezli bir operasyon yaptık. İstihbaratımız, terör birimlerimiz KCK tipi bir yapılanmayı tespit ettiler ve ciddi bir operasyon yaptılar. Bu operasyonda Gemlik yürüyüşündeki tüm kodları biz aldık. Türkiyenin hiçbir yerinde adım attırılmadı. İstanbul Kadıköyde milletvekilleri de Gemlike gitmek istiyordu. 6 aylık İçişleri Bakanlığı yapan, her şeyi çok bilen Meral Akşener öyle söylediler... Biz bir terör yürüyüşüne müsaade edemeyiz. Polis hemen engelliyor, diğerleri de polisi zorlamaya çalışıyor, polis orada duruyor. Birincisi normal kendileri dururlar, ikincisi kalkanla dururlar, üçüncüsü gaz sıkarlar ve dördüncüsü su sıkarlar. Ama siz polise hakaret ediyorsunuz.

BUNLARA MİLLETVEKİLİ DENMESİNE KARŞIYIM

Bunlar ahlaksızlar, bunun bilinmesini istiyorum. Gezi Olaylarında bir polisimiz, bir kadın geliyor. Çok yoruldunuz oğlum diyor, evet diyor, devlet görevi diyor. Kaç yaşındasın oğlum diyor, 24 diyor. Evli misin diyor, evliyim diyor. Eşin evde yalnız değil mi diyor. Benim oğlum senin eşinin yanına gitsin diyor. Orada yapmak istediği şey şu; polisin kendisine yapacağı davranışı, suçsuz gibi gösterip mağdur olmak için bunu yapıyorsunuz. Sözde milletvekilleri, ben bunlara milletvekili denmesine karşıyım. Bunlar PKKnın militanı. Bunlar PKKnın dışında en ufak bir adım atamazlar. Pervin Buldana Murat Karayılanın gönderdiği bir kaset var. Bunlar esirler. Terör örgütünün esiriler, hem o ideolojiye sahipler ama kurtulmak isteseler de kurtulamazlar. Türkiyedeki bir takım meseleleri HDP üzerinden görmek cehalettir, aymazlıktır, ihanettir. 

Son güncelleme: 13:03 15.06.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı