• Turkhane Logo

Soylu operasyonu ilan etti: 'Herkes duysun, Sayın Cumhurbaşkanımız talimatı verdi...'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye'nin kuzeyine yapılacak askeri operasyon için

17:14 10 Haziran 2022 Cuma
Soylu operasyonu ilan etti: 'Herkes duysun, Sayın Cumhurbaşkanımız talimatı verdi...'
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye'nin kuzeyine yapılacak askeri operasyon için

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çanakkale Jandarma Eğitim Merkez Komutanlığında düzenlenen Yedek Subay Temel Eğitim Mezuniyet Töreninde konuştu.

HAYATI NORMALLEŞTİRİYORUZCumhuriyetin haberine göre Suriyenin kuzeyindeki gelişmelere değinen Soylu, Yanı başımızda bir terör devleti kurmak istiyorlar. Bir terör koridoru oluşturmak istiyorlar. Oralardaki insanları başta bizim ülkemiz olmak üzere sürgün edip kendilerine Batının maşası, militan bir devlet kurmak istiyorlar. Hiçbirine müsaade etmiyoruz. İdlibde ve diğer operasyon bölgelerinde güvenli alanlar oluşturuyoruz. Hayatı normalleştiriyoruz. Biz Batı gibi orada sömürge alanı oluşturmuyoruz. Kendi kendilerini yönetebildikleri, huzuru sağlayabildikleri bir alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Hem oralardan ülkemize yeni bir göç akınını engelliyoruz hem de ülkemizdeki göçmenlerin oralara onurlu ve güvenli geri dönüşlerini sağlamak için güvenli bölgeler oluşturuyoruz. Bir yandan kaçak göçmenleri engellemek için sınır güvenlik önlemlerimizi en üst seviyeye getiriyoruz. Diğer yandan kaçak göçe kaynaklık eden ülkelerdeki istikrarsızlığın giderilmesi için medeniyetimize ve tarihimize uyan bir rehberlik ortaya koymaya çalışıyoruz diye konuştu.
GÖÇMEN POLİTİKASI: EN BAŞARILI YÖNTEMİ ORTAYA KOYUYORUZSoylu, göçmen politikası konusunda da Kimsenin elini havada bırakmıyoruz. Kimseye sırtımızı dönmüyoruz. Kim ne derse desin dünyanın en stratejik ve en başarılı göç yönetimini ortaya koyuyoruz. Tüm fitne ve deformasyon çabalarına rağmen göçü bu ülke için bir güce, geleceğe ait bir katkıya dönüştürmek için de çabalıyoruz iddiasında bulundu.
OPERASYON MESAJI: HERKES DUYSUN...Soylu, sınır ötesine yapılacak askeri operasyona ilişkin de Bu hainlerin kaçırıp kandırdıklarını dağdan indiriyor, adalete teslim ediyoruz. Bir yandan da bunların tüm silahlı unsurlarına bu devlete doğrultulmuş tüm silahlara gereken cevabı veriyoruz. Herkes duysun: Sayın Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hazırlıklar yapılıyor. Münbiçte, Tel Rıfatta... Allahın izniyle Cumhuriyetin 100üncü yılına girmeden yani 29 Ekim 2023ü yaşamadan Kandili de temizleyip, ay yıldızlı bayrağı o terör yuvalarının tepesine takmak bizim boynumuzun borcudu ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 17:14 10.06.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı