• Turkhane Logo

Şenyaşar ailesi bayramı da adliye önünde karşıladı: Erdoğan da eşi Emine de bunları görmüyor mu?

Kurban Bayramı’nın ilk gününü Urfa Adliyesi önünde oğlu ile karşılayan Emine Şenyaşar, "Bir buçuk yıldır evim adliyenin önü oldu. Erdoğan da eşi Emine de bunları görmüyor mu?" diye sordu.

15:32 09 Temmuz 2022 Cumartesi
Şenyaşar ailesi bayramı da adliye önünde karşıladı: Erdoğan da eşi Emine de bunları görmüyor mu?
Kurban Bayramı’nın ilk gününü Urfa Adliyesi önünde oğlu ile karşılayan Emine Şenyaşar, "Bir buçuk yıldır evim adliyenin önü oldu. Erdoğan da eşi Emine de bunları görmüyor mu?" diye sordu.


Urfanın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AK Parti Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 488inci gününe girdi. Aile Kurban Bayramı’nın ilk gününde sabahın erken saatlerinde Suruçta bulunan evlerinden yola çıkarak Urfa Adliyesi önüne geldi. Aile, Şenyaşar ailesi adalet köşesi olarak bilenen alanda nöbetlerini başlattı. 

Ferit Şenyaşar, Kurban Bayramını adliye önünde geçirdiklerine dikkat çekerek, “Bugün İslam alemi için kutsal bir gün. Aileler bugün kurbanlarını keserek, misafirlerini ağırlarlar. Evlatlarının, torunlarının, büyüklerinin evlerine giderler. Normal şartlarda annelerinin babalarının ellerini öperler ama bir anne bugün bayramın ilk günü Urfa Adliyesi önünde” diye belirtti. 


İSTİFA EDİN ÇAĞRISI

Mezopotamya Haber Ajansında yer alan habere göre, yaşanan katliamın tüm Türkiye kamuoyu tarafından bilindiğini vurgulayan Şenyaşar, “Bu annenin 2 evladı ve eşi hastanede katledildi. Bir oğlu da üstünlerin talimatıyla 4 yıldır tek kişilik hücrede tutuluyor. Annenin evlatlarını evinde karşılaması gerekirken, yuvasını yıkmışlar. Çocuklarını öldürmüşler. Bir çocuğunu suçsuz şekilde cezaevine atmışlar. Anne evinde oturamadığı için yine adliye önünde. Bugün yetim kalan torunlarda annenin elini öpmeye geldiler” diye konuştu. Yaşadıkları zulme sessiz kalanlara seslenen Şenyaşar, “Yapacakları bir şey olmadığını söylemesinler” diyerek, adaleti sağlamayan yetkililere de istifa çağrısında bulundu. 

ZULMÜ YAPANLAR KAYBEDECEK

“Ailemize karşı bir katliam yapıldığını dosya savcısından başsavcıya, başsavcıdan Adalet Bakanına oradan Cumhurbaşkanına kadar herkes çok iyi biliyor” diyen Şenyaşar, “Ama bu katliamı yapan iktidar partisinin milletvekili ve yandaşları olduğu için kimse bir şey yapamıyor. Üstünlerin talimatı uygulanıyor. Savcılar etkisiz kılınmış. Yarın öbür gün Cumhurbaşkanı seçilmişlerini Urfa’ya gönderecek, kendisi de gelecek. Urfa’ya gelen seçilmişleri anne karşılayacak. Anneye verecekleri cevapları olacak mı? Biz Türkiye’de mevcut bulunan yasaların uygulanmasından başka bir şey istemiyoruz. Tek kişilik hücrede tutulan oğlu bırakılmadan anne buradan gitmeyecek. Bu zulmü yapanlar kaybedecek” ifadelerini kullandı. 

BUNU YAPANLAR NEDEN CEZA ALMIYOR?

Anne Emine Şenyaşar ise, “Bugün bayram ama biz evde oturamıyoruz. Çocuklarımı torunlarımı bırakıp buraya geliyorum. Oğlum Fadıl 5 yıldır tek kişilik bir hücrede tutuluyor. Bunu yapanlar neden hala ceza almıyor? Kamera kayıtlarını saklıyorlar. Fadıl’ı serbest bıraksınlar artık yeter. Ailemi katlettiler. Ailemi de torunlarımı da perişan ettiler. Bir buçuk yıldır evim burası adliyenin önü oldu. Erdoğan da eşi Emine de bunları görmüyor mu?” diye sordu. 

Bayramın birinci günü aileyi, şehir dışından gelen yurttaşlar ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Urfa İl Kadın Kolları üyeleri ziyaret etti.

Son güncelleme: 15:32 09.07.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı