• Turkhane Logo

Selahattin Demirtaş'tan fotoğraflı 'Saray' mesajı

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hem Millet İttifakı'na hem de AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrı yaptı. Demirtaş,

01:48 06 Şubat 2023 Pazartesi
Selahattin Demirtaş'tan fotoğraflı 'Saray'  mesajı
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hem Millet İttifakı'na hem de AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrı yaptı. Demirtaş,

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçimlere az bir süre kala sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunmayı sürdürüyor. 
Millet İttifakına çağrıda bulunan Demirtaş, Normalde, seçim kazanmak için siyasetçiler halkı ikna etmeye çalışır. Bizdeyse halk seçimi kazanmış durumda ama kaybetmemek için siyasetçileri ikna etmeye çalışıyor. Samimi bir çağrı yapmak istiyorum: Tüm muhalefet, uzlaşmayla ortak aday çıkarın, sonra hepiniz seçime kadar susup evde oturun. Bu halk seçimi kazanır, mazbatayı da götürür, yeni Cumhurbaşkanına evinde verir. Gerilmeye, panik yapmaya gerek yok, kazanacağız değerlendirmesinde bulundu. 
SANDIĞA GİDİNDemirtaş, bir başka paylaşımında gençlere seslenerek, “Gençler, şu telefonlardan rahatça alabilmek istiyor musunuz? O zaman önce sandığa gidin ve değişim düğmesine basın” dedi.
MAYISTA SÖZLEŞMEN BİTİYOR, SARAYI BOŞALTAKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğana da seslenen Demirtaş, Mayısta sözleşmen bitiyor, lütfen Sarayı boşalt. Sarayın sahibi, yani halk taşınacak oraya. Giderken muslukları falan da götürme ha ifadelerini kullanarak Sarayın fotoğrafını paylaştı. 

Son güncelleme: 01:48 06.02.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı