• Turkhane Logo

Sedat Peker önce retweetledi, 6 dakika sonra sildi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, dün akşam saatlerinde sosyal medyada dikkat çeken bir hareket yaptı.

10:46 19 Ocak 2023 Perşembe
Sedat Peker önce retweetledi, 6 dakika sonra sildi
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, dün akşam saatlerinde sosyal medyada dikkat çeken bir hareket yaptı.

Birleşik Arap Emirliklerinde dijital tecrit altında olduğu belirtilen Sedat Peker, açıklama yapamamasıyla ilgili olarak atılan bir tweeti retweetledi. Tweeti 6 dakika boyunca kendi sayfasında tutan Peker, daha sonrasında retweetini kaldırdı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, müvekkilinin seçime iki ay kala yapmaya söz verdiği açıklamaları yapıp yapmayacağına dair soruya, “Bugünkü koşullarda Sedat Peker’in bir açıklama yapmasının mümkün olmadığını hukuken görüyorum, biliyorum” yanıtını vermişti.

O paylaşımı rt etti

Sosyal medyada, Sedat Peker, pislikleri ifşa etmek istiyor, ülke yöneticileri ettirmiyor, muhalif partiler de etmesi için çaba sarf etmiyor... ifadelerini dile getiren bir kullanıcının paylaşımını retweetleyen Peker, 6 dakika sonra retweetini sildi.

Seyhan Avşarın tweetini de paylaştı ve sildi

Peker, daha sonra gazeteci Seyhan Avşarın paylaşım silme konusu üzerine yazdığı, Seçim tarihi bugün belli oldu ve Sedat Peker az önce kendisiyle ilgili bir paylaşımı retweetledi. 6 dakika boyunca bekledi. Sonra sildi... mesajını retweetledi ancak bu retweetini de çok geçmeden kaldırdı.

Avşar bu durumu ise, Sedat Peker seçime 2 ay kala bazı paylaşımlar yapacağını söylemişti. Ağır tecrit altında olmasına rağmen risk alarak bu akşam bazı paylaşımları retweetledi. Bu adımı Seçime giden süreçte susmayacağım. Ancak tecritim konusunda muhalefet bir adım atmalı olarak okunabilir şeklinde yorumladı.
DELİ ÇAVUŞ DA PAYLAŞIM YAPTI

Son güncelleme: 10:46 19.01.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı