• Turkhane Logo

"Sedat Peker hakkındaki kırmızı bültenin kapsamı genişletildi, tüm dünyada aranıyor"

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, müvekkili hakkındaki kırmızı bültenin "tüm dünyada aranıyor" şeklinde genişletildiğini duyurdu.

20:40 22 Eylül 2022 Perşembe
Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, müvekkili hakkındaki kırmızı bültenin "tüm dünyada aranıyor" şeklinde genişletildiğini duyurdu.


Twitter hesabından açıklama yapana avukat Ersan Barkın, Pekerin basın danışmanı olarak tanınan Emre Olurun danışman sağ kolu kara kutusu  olmadığını; Pekerin yanında çay ikramı yapan ve telefonlara bakan biri olduğunu kaydetti. 

Ersan Barkının açıklamaları şöyle:


Sayın Sedat Peker hakkında, Anadolu 16.ACM ve Bursa 5.ACMnin talebiyle Interpol tarafından sadece savunması alınmak üzere çıkarılan kırmızı bültenin, tüm dünyada aranıyor biçiminde kapsamının genişletildiğini öğrendim bugün. Belli ki bir şeyler değişiyor...

Sedat Pekerin Beykozdaki evinde silahlı saldırıda bulunuluyor. Saldırıya maruz kalanlardan biri, belindeki silahla saldırıya karşılık veriyor. Saldırgan hakkında soruşturma devam ederken,3 yıla yakındır evinden uzak kalan Peker aleyhine Beykoz 3.Asliye C.M.de dava açılıyor.

Sadece ben mi şaşırıyorum bütün bunlara! Görüntüler açık. Saldırgan,saldırıya maruz kalıp silahla karşılık verenler,tek silahın belden çıkarıldığı belli, S.Peker 3 yıldır evinde yok.  Ev kendisinin diye dava açılıyor, bir de üzerine Beykoz Sulh C.M.den yakalama kararı çıkarılıyor

Korku iklimi yaratılmaya çalışılıyor

S.Pekerin yanında 7 ay, kendi ifadesinde de belirttiği gibi, çay ikramı, telefonlara yanıt vermek gibi görevlerde bulunan Emre Olur; Pekerin kara kutusu, sağ kolu,basın danışmanı diye getiriliyor ve basın mensupları başta olmak üzere korku iklimi yaratılmaya çalışılıyor.

Kimseyle bilgi paylaşmamasıyla ünlü S.Pekerin kara kutusunun olamayacağını bilenler de bu koroya katılıyor. Kendisine basın danışmanı belirlemek istese, birkaç TV kanalında yaptığı programlar dışında basınla ilgisi olmayan kişiyi mi kendine danışman seçer diye de kimse sormuyor

Emre Olurun yakalandığı haberiyle eş zamanlı olarak, S.Peker aleyhine yayınladığı videolarla tanınan bir kişi sokak ortasında öldürülüyor. S.Peker, öldürülen kişi dahil birkaç kişinin can güvenliğini sağlaması için birçok kuruma başvurmuş, dilekçeleri arşivde duruyor.

Sahiden son 15 gündür neler oluyor? Ne oldu, ülkede ve dünyada ne değişti? Kırmızı bülten, E.Olurun gözaltına alınması, yaşanan cinayet, S.Peker hakkında alınan yeni yakalama kararı... 

17 yıllık avukatım, memleket halini yıllardır takip ederim. ben anlayamıyorum.

Gelişmelerin tümü kendi ülkemizle ilgili olsa,S.Pekerin paylaşımlarından rahatsız olanlara bağlayacağım. Paylaşımların önünü kesme, sonrasında yorum ve haber yapan gazetecilerin çekinmesini sağlama çabası olarak açıklayacağım. Ama meseleye Lyon/Interpol de girince!

Dosyada 20den fazla tutuklu varken sadece savunmasını almaktan ibaret kırmızı bültenin, tüm tutukluların tahliyesi sonrasında Interpool tarafından uluslararası yakalamaya dönüştüğünü göz önüne aldığımda üst akıl filan demekten başka aklıma bir şey gelmiyor.

Son güncelleme: 20:40 22.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı