• Turkhane Logo

Sahte MİT'çiye dini nikah kıyan okul müdüründen akılalmaz savunma

Konya'da lise son sınıf öğrencisi G.A.'nın, okulunun müdürü Harun Avcu tarafından derslerinde başarılı olduğu için 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız' vaadiyle kandırılıp, elektrik ustası Ahmet Mandal tarafından cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin yeni gelişmeler yaşandı. Okul müdürü Harun Avcu, savunmasında,

14:20 22 Nisan 2023 Cumartesi
Sahte MİT'çiye dini nikah kıyan okul müdüründen akılalmaz savunma
Konya'da lise son sınıf öğrencisi G.A.'nın, okulunun müdürü Harun Avcu tarafından derslerinde başarılı olduğu için 'Seni Milli İstihbarat Teşkilatı'na memur olarak alacağız' vaadiyle kandırılıp, elektrik ustası Ahmet Mandal tarafından cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin yeni gelişmeler yaşandı. Okul müdürü Harun Avcu, savunmasında,

Konyada lise öğrencisi G.A.nın (17) Seni Milli İstihbarat Teşkilatına memur olarak alacağız diyerek kandırılıp, cinsel istismara maruz bırakılmasına ilişkin soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı.
G.A. ile kendisini MİT mensubu olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandala (35) dini nikah kıyan okul müdürü Harun Avcu (56), ek savunmasında, Okul müdürü olmama yardımcı olan Asuman Sahar Kolerinin Sen imam hatip mezunusun. Bunların nikahını kıyalım. Dualarını yapıver demesi ile okul müdürü olmamda yardımı olan Koleriye minnet borcumu ödemek için dualarını yapıverdim dedi.
Lise müdürü Harun Avcu, geçen yıl kasım ayında son sınıfta okuyan G.A. isimli kız öğrenciyi, Seni Milli İstihbarat Teşkilatına memur olarak alacağız diyerek kandırıp, evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal ile tanıştırdı. Mandal, iddiaya göre; G.A.ya günlerce cinsel istismarda bulundu. G.A.nın durumu anlattığı ailesi şikayetçi oldu. Kendisini MİT mensubu olarak tanıtan elektrik ustası Ahmet Mandal, gözaltına alınıp çocuğun cinsel istismarı suçundan tutuklandı. Aynı okulda eğitim gören K.K. adlı kız öğrenci de Mandalın kendisini taciz ettiğini belirterek şikayetçi oldu. K.K. ifadesinde, Ahmet Mandal, Seni MİTe alacağız diyerek benim ile yakınlık kurdu. Seni seviyorum diyerek sarılıp öptü dedi. Soruşturma kapsamında ayrıca dini nikah kıyan Harun Avcu ile G.A. ve Mandalın dini nikahının kıyıldığı okulun müdürü olan Asuman Sahar Koleri (48) tutuklandı.
37ŞER YIL HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI
Savcılık hazırladığı iddianamede, tutuklu 3 şüpheli hakkında cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı suçlarından 37şer yıla kadar hapis; tutuksuz A.A., M.K., B.K., H.K. içinse cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçlarından hapis cezası istedi. İddianame 9uncu Ağır Ceza Mahkemesinde kabul edildi.
Okul müdürü Harun Avcu, iddianameye ek savunma gönderip, tahliyesini istedi. Avcu, savunmasında şu ifadeleri kullandı:
Mağdurların cinsel istismarı ile bir ilgim yok. Ahmet Mandalı okula gelip önce kendini müteahhit olarak tanıtmasıyla tanıştık. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne verdiği teklif ile okulun onarım işlerini aldı. Disiplinli bir idareci olduğum için CİMERe şikayet edildim. Ben de bunu araştırmak için öğrencim K.K.den yardım istedim. Bu sırada Ahmet Mandal da vardı ama konuşmadı. Bir hafta sonra Ahmet Mandal elindeki belgeyi gösterip, MİTçi olduğunu ve yardım edebileceğini söyledi. Ben de buna inandım. Okul müdürü olmama yardımcı olan Asuman Sahar Kolerinin Sen imam hatip mezunusun. Bunların nikahını kıyalım. Dualarını yapıver demesi ile okul müdürü olmamda yardımı olan Koleriye minnet borcumu ödemek için dualarını yapıverdim.

NE OLMUŞTU?
Konya’da, bir lisede, okul müdürü H.A, 17 yaşındaki öğrencisini Seni Milli İstihbarat Teşkilatına memur olarak alacağız diyerek MİT personeli olarak Ahmet Mandal’la tanıştırmış, sonrasında başka bir okulun müdürü olan A.S.K’nin odasında dini nikah kıydığı öğrenilmişti.
G.A’nın şikayetinin ardından Mandal, çocuğun cinsel istismarı suçundan tutuklanırken, okul müdürleri de serbest bırakılmıştı.
Okul müdürü H.Anın ifadesinde “Suçlamaları kabul etmiyorum. Ahmet Mandal bizi de kandırdı” dediği öğrenildi. Diğer okul müdürü A.S.K. de Ahmet Mandal bizi MİT’çiyim, diye kandırdı. Suçlamaları kabul etmiyorum diye ifade vermişti.

Son güncelleme: 14:20 22.04.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı