• Turkhane Logo

Peker'in Basın Danışmanı Emre Olur'a yeniden yakalama kararı

Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur hakkında yeniden yakalama kararı çıkartıldı.

00:44 26 Ocak 2023 Perşembe
Peker'in Basın Danışmanı Emre Olur'a yeniden yakalama kararı
Sedat Peker'in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur hakkında yeniden yakalama kararı çıkartıldı.

Öğle saatlerinde Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tahliye olan Sedat Pekerin basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur hakkında Odatvde yer alan habere göre yeniden yakalama kararı çıkartıldı.

TAHLİYE OLMUŞTUOrganize suç örgütü lideri Sedat Pekerin sosyal medya paylaşımlarını yapan ve tutuklu yargılanan Ahmet Emre Olur, bugün (25 Ocak) görülen ilk duruşmada adli kontrol şartıyla tahliye oldu.
Savunması alınan sanık Olur, firari sanık Sedat Peker ile önceki dönemlerde görüşmesinin olduğunu söyledi.
Pekeri yardımsever ve milliyetçi biri olarak tanıdığını, kendisine sempati beslediğini dile getiren Olur, Hiçbir dönemde kendisinden talimat almadım. Ben Türkiyeye geldiğim gün savcılık makamında örgüt üyeliğinden sevk edildim. Sonra iddianame hazırlandı. Sonra ben haberim olmadığı yaralamanın baş aktörü oldum. şeklinde savunma yaptı.
Hayatının hiçbir yerinde şiddetle yan yana gelemeyen birisi olduğunu savunan Olur, Bu suçlamaları kabul etmiyorum. Adaletinize güveniyorum. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum. Benim kaçma şüphem yoktur. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. diye konuştu.
Duruşmada görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, sanık Emre Olurun tutuklu kaldığı süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verilip, dosyanın ana dosya ile birleştirilmesi talebinde bulundu.
Ara kararını açıklayan heyet, tutuklu sanık Olur hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirerek tahliyesine hükmetti.
Mahkeme heyeti, dosyayı yine aynı mahkemede görülen Reis Sedat Peker Suç Örgütü dosyası ile birleştirilmesine karar verdi.
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Olur hakkında, suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, silahla kasten yaralama suçlarından 3 yıl 3 aydan 8 yıl 3 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Son güncelleme: 00:44 26.01.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı