• Turkhane Logo

Peker: Savcılık Erkan Yıldırım'ın servetini ve kasetlerini araştırmış mı?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın kendisi hakkında ‘dava açtığını’ belirterek cuma günü ‘yayınlayacaklarını’ işaret etti. Peker, ayrıca ‘yeni bir mecraya geçeceklerini’ duyurdu.

22:14 22 Eylül 2021 Çarşamba
Peker: Savcılık Erkan Yıldırım'ın servetini ve kasetlerini araştırmış mı?
Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın kendisi hakkında ‘dava açtığını’ belirterek cuma günü ‘yayınlayacaklarını’ işaret etti. Peker, ayrıca ‘yeni bir mecraya geçeceklerini’ duyurdu.


Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Peker, örgütüne yönelik operasyonların ardından video çekip paylaşmaya başlamıştı. Twitter’dan paylaşım yaparak iktidar hakkında yeni iddialar ortaya atan örgüt lideri, bir süredir yeni video atmıyor.

Peker, bugünkü Twitter paylaşımında şunları kaydetti: “Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hakkımda eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında hakaret ve iftira ettiğim gerekçesiyle dava açmış. Benim merak ettiğim sayın savcılık makamı Hollanda devleti tarafından Erkan Yıldırım’ın o ülkede bulunan 18 milyarlık mal varlığına nasıl sahip olduğunu acaba araştırmış mı?


Halen daha sahibi belli olmayan Kolombiya’da, Panama’da, İzmit körfezdeki limanda yakalanan tonlarca kokainin sahibinin kim olduğunu merak edip yazı yazmış mı? Erkan Yıldırım’ın kumar oynadığı otellerde kalırken kendisine şantaj yapılmak için çekilmiş cinsel içerikli ve rüşvet kasetlerinin var olup olmadığını araştırmış mı?

Tüm bunları yapmadan bana iftiradan dolayı dava açan Anadolu cumhuriyet savcısını tebrik ediyorum. Memur çocuğuyken tüm dünyada onlarca milyar dolarlık servet yapmayı başaran süper başarılı iş adamı Erkan Yıldırım cevap vermeyip babası Sayın Binali Yıldırım cevap vermişti, velisi olarak. Benim merak ettiğim Anadolu başsavcılığına şikayet dilekçesi vermeye giderken de velisi olarak babası elinden tutup mu getirdi?

Dilekçeyi de kendisi mi yazdırdı? Madem gündemden biraz ayrı kaldım diye benimle ilgili böyle komik şeyler yapıyorsunuz, ben de cuma günü polisin, savcıların neden gerçek suçlulara karşı bir şey yapamadıklarını, yüksek miktarda yakalanan kokainlerin sahiplerinin nasıl serbest bırakıldıklarını, bu kokain satıcılarının hangi bakanlarla resimleri olduğunu yayınlayayım da ortalık biraz şenlensin.

Polislerin ve savcıların neden görev yapamadığını hayal olarak anlatmayacağım. Ortadan yok edilen resmi mülkiye başmüfettişlerine verilmiş ifadeleri yayınlayarak anlatacağım. Biraz istirahat edeyim demiştim, demek ki bana tatil haram. Paramount otelinin bedavacılarından bir savcımızdan da bahsedeceğiz. süslü süleymandan, katil Tolga Ağar’dan da bahsedeceğiz.

Yani kısacası ülkemizin düştüğü duruma üzülürken bu işlerin bir gün ortaya çıkacağını düşünemeyen yarım akıllıların bugün ülkemizde bakan, milletvekili, emniyet müdürü, savcılık gibi önemli makamlara nasıl geldiklerini görüp ağlanacak halimize güleceğiz. Ekimdeki randevumuz ayrı, o farklı bir dosya.

Yeni bir mecraya geçeceğiz. Vallahi çok eğleneceğiz, billahi çok eğleneceğiz. Ekim ayındaki dosyamızın konusu uyuşturucu değil, cinayetler değil, ancak bir çok insanın intihar etmesine ve iflas etmesine sebep olan bir konu. Tablo çok vahim…”

Son güncelleme: 22:14 22.09.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı