• Turkhane Logo

Özdağ ve Koca arasında 'Süleyman Soylu' gerilimi

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili sosyal medyada atıştı.

22:24 07 Haziran 2022 Salı
Özdağ ve Koca arasında 'Süleyman Soylu' gerilimi
Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili sosyal medyada atıştı.


Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter hesabı üzerinden Hatay’daki Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde Türkiyeli acil doktoru olmadığını iddia etmişti.

Özdağ, sosyal medya paylaşımında Türk insanının kendi ülkesinde ikinci sınıf olması sürecini yaşıyoruz. Arapları üstün insan, Arapçayı kutsal dil zanneden zihniyet Türk milletine kendi ülkesinde mülteci olma hissini yaşatıyor. Herkes kendi vatanına dönecek. Kurulan iç savaş ve bölünme komplosunu Zafer Partisi bozacak” ifadelerine yer vermişti.


SOYLU GİBİ KÜFÜRBAZ OLMADIĞINI ÖĞRENDİK

Özdağ bu sabah Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kendisini aradığını acil serviste dört doktorun görevli olduğunu, ikisinin Türk ikisinin ise Suriye kökenli olduğunu ancak Türkiye’de tıp eğitimi aldıklarını söylediğini yazdı.

Zafer Partisi lideri daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya atıfta bulunarak “Kendisine ilgisi için teşekkür ederim. Bütün bakanların SS gibi küfürbaz olmadığını öğrendik” dedi.

NEZAKETSİZLİK, DÜZELTME OLARAK KABUL EDİLEMEZ!

Özdağ’ın bu tweet’ini alıntılayan Bakan Koca, “Sn. Ümit Özdağ, Reyhanlı Devlet Hastanesi ile ilgili verdiğiniz yanlış bilgiyi düzeltmeniz için sizi aradım, hatanızı kendiniz düzeltin istedim. Ama düzeltme metninizde konuyla ilgisi olmayan bir bakan arkadaşıma sataştınız. Nezaketsizlik, düzeltme olarak kabul edilemez!” paylaşımını yaptı.

SSNİN KONUYLA İLGİSİ YOK

Ardından Özdağ, Bakan Kocaya yanıt vererek Verdiğiniz bilgiyi kamuoyu ile paylaştım, teşekkür ettim. SS’nin konu İle alakası yok. Benimle var. Nezaket dersi vermeniz gereken ben değilim. Ayrıca ben hata yapmadım, vatandaşın derdini naklettim. Sizin aramanız gereken Reyhanlı’da sayıları iyice azalmış Türk vatandaşları ifadelerine yer verdi.

Son güncelleme: 22:24 07.06.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı