• Turkhane Logo

Ortalık sahte doktordan geçilmiyor: Bu sefer ambulansta yakalandı

Sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalı sıcaklığını korurken

15:26 01 Aralık 2022 Perşembe
Ortalık sahte doktordan geçilmiyor: Bu sefer ambulansta yakalandı
Sahte doktor Ayşe Özkiraz skandalı sıcaklığını korurken

Beyin kanaması geçiren ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezinde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbula nakledilmek istendi.

Bunun üzerine İstanbulda özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan hasta, Vandan İstanbula nakledilmek üzere yola çıktı.
Erzincan Akyazı Uygulama Noktasında Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans kontrol edildi.
Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini çocuk doktoru olarak tanıtan Osman Ç.den doktor kimliği soruldu. Üzerinde doktor kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç, şüpheli ve tedirgin tavırları üzerine ambulanstan indirildi.
GÖZALTINA ALINDIYapılan kontrollerde sahte doktor olduğu anlaşılan ve doktor önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı.
Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.nin İstanbuldaki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı belirtildi. Para karşılığı bazı hastalara reçete yazdığı ve sağlık kurullarında rapor alımlarına aracılık ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Ambulansın içindeki hasta ise kontrollerin ardından İstanbula gönderildi.
TUTUKLANMIŞTITerkirdağın Çerkezköy Devlet Hastanesinde kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan, sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkirazın (20) tutuklanmasının ardından soruşturma kapsamında Sağlık Bakanlığının görevlendirdiği 2 müfettiş, ilçeye gelerek çalışmalarına başlamıştı.

Son güncelleme: 15:26 01.12.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı