• Turkhane Logo

Nureddin Nebati, Genel Kurul'da olmadığı halde oy kullandı: 'Bu adama Hazine'yi teslim ettik'

TBMM Genel Kurulu, yeterli vekili sayısı olmadığı için kapandı. AKP milletvekili Nureddin Nebati'nin Meclis'te olmadığı halden yerine oy kullanıldığı ortaya çıktı.

22:30 27 Şubat 2024 Salı
Nureddin Nebati, Genel Kurul'da olmadığı halde oy kullandı: 'Bu adama Hazine'yi teslim ettik'
TBMM Genel Kurulu, yeterli vekili sayısı olmadığı için kapandı. AKP milletvekili Nureddin Nebati'nin Meclis'te olmadığı halden yerine oy kullanıldığı ortaya çıktı.

Gerçek Gündemde yer alan habere göre Meclis Genel Kurulu, yargı paketi görüşmelerine başlayamadı. Muhalefetin yoklama talebi üzerine yeterli çoğunluk olmadığı için Genel Kurul kapandı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Grup Başkanı Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Bitlis Belediyesini yöneten kayyımın belediye taşınmazlarını satışıyla ilgili önergenin oylanmasından önce yoklama istediklerini söyledi.

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, itirazlar üzerine Sayı tamam. İç Tüzük bunu emrediyor. Önce biz baktık, sonra da tespit ettik, İç Tüzük’ü uyguladık, biraz sabır. Şimdi yoklama için beş dakika süre veriyorum dedi ve elektronik cihazla yoklamaya geçildi.

Yoklamanın ardından Bozdağ, Değerli milletvekilleri, toplantı yeter sayısı yoktur. Birleşime 15 dakika ara veriyorum diye konuştu.

Aranın sonrasında Bekir Bozdağ, yeniden yoklama yapılacağını ve 5 dakika süre verdiğini söyledi.

DEM Partili Koçyiğitin Başkan, 15 dakika aradan sonra beş dakika olur mu ya itirazı üzerine Bozdağ, Meclisin çalışması için yapıyorum, siz de anlıyorsunuz beni yanıtını verdi.

Vekillerden dışarı çıkmamalarını isteyen Bozdağ, Değerli milletvekilleri, pusula veren vekillerimizin dışarı çıkmamasını rica ediyorum. Şimdi, pusulalar kontrol edilecek ve anons edeceğiz. Mükerrerleri kontrol ediyor arkadaşlarımız dedi.

Daha sonra isimleri okuyan Bozdağ, eski Hazine ve Maliye Bakanı Mersin Milletvekili Nureddin Nebatinin adını söyledi. CHP, DEM Parti ve İYİ Parti sıralarından Yok sesleri yükseldi.
ALTIN: HİLENİN BU KADARI

DEM Partili Beritan Güneş Altın Ya, hilenin bu kadarı ya. Eski bakan ya. Başkanım gerisine gerek yok, kapatın ya. Her yeri hile ya, her yeri hile derken, İYİ Partili Erhan Usta, Bu adama Hazineyi teslim ettik diye konuştu.

Bekir Bozdağ, Sayın milletvekilleri, toplantı yeter sayısı yoktur. Yapılan ikinci yoklamada da toplantı yeter sayısı bulunamadığından kanun teklifleriyle komisyonlardan gelen diğer işleri sırasıyla görüşmek için 28 Şubat 2024 Çarşamba günü saat 14.00’te toplanmak üzere birleşimi kapatıyorum sözleriyle Meclis Genel Kurulunu kapattı.
USTA: BU ADAMA DEVLETİN HAZİNESİ TESLİM EDİLDİ

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erhan Usta, TBMM GENEL KURUL YOKLAMASINDA HİLE! Nurettin Nebati, Meclis’te olmamasına rağmen buradaymış gibi yoklama pusulası verdirmiş, içeride olmadığı ortaya çıkınca Genel Kurul kapanmıştır. Bu adama iki yıl süreyle devletin hazinesi teslim edildi! ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 22:30 27.02.2024
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı