• Turkhane Logo

'Muharrem İnce bugün CHP'yle anlaştığını açıklayabilir'

Gazeteci Erdoğan Aktaş, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin bugün CHP'yle anlaştığını açıklayabileceğini iddia etti.

14:28 30 Mart 2023 Perşembe
'Muharrem İnce bugün CHP'yle anlaştığını açıklayabilir'
Gazeteci Erdoğan Aktaş, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin bugün CHP'yle anlaştığını açıklayabileceğini iddia etti.

TV100 yazarı Erdoğan Aktaş, cumhurbaşkanı adayları CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İncenin dün gerçekleştirdiği görüşme sonrası kulislerden edindiği bilgileri aktardı. 

İncenin ortak basın açıklaması sonrası Kılıçdaroğlunu Hoş geldiniz, ayağınıza sağlık, güle güle diye uğurlaması, kamuoyunda defter kapandı diye yorumlanmıştı.
Aldığı duyumların görüşmelerin tamamen bitmediği yönünde olduğunu söyleyen Aktaş, İncenin kırgın ayrıldığını iddia ettiği eski partisine bu süreçte bir kez daha kırıldığını, Kılıçdaroğluna da açıkça Ben bu mahallenin çocuğuyum. Bu mahallenin çocuğunu dikkate almayıp, benim 10da birim kadar bile olmayan diğer partileri yanınıza aldınız. Sadece bu mahallenin çocuğu olduğum için bana değer vermediniz dediğini ileri sürdü.

Sadece bu yaklaşım bile, Muharrem İncenin CHPye olan duygularını ve kırgınlığını anlatmaya yetiyor görüşünü dile getiren gazeteci, şöyle devam etti:
Görüşmenin ardından ortaya çıkan hava, İnce ile uzlaşma olmayacağı yönündeydi. Fakat iki parti arasında görüşmeler tamamen sonlanmadı. YSKnın kesin liste açıklayacağı 31 Mart gece yarısına kadar zaman var.
İKİ BAKANLIK, BEŞ VEKİLLİK TALEP ETTİ
Benim kulislerden öğrendiğim, Muharrem İncenin, CHP liderinden iki bakanlık ve beş milletvekilliği talep ettiği. Fakat SP, Gelecek, DEVA ve DPye de listelerinde yer verecek olan CHPde milletvekili listesi hazırlamak şu sıralarda en büyük sorun. Buna rağmen CHP, İnceye bir bakanlık (Millî Eğitim Bakanlığı) ve CHP listelerinden üç milletvekilliği önerecek.
BÜYÜK OLASILIKLA BU AKŞAM SAATLERİNDE AÇIKLAYACAKCumhurbaşkanı adaylığı kesin listesi YSK tarafından açıklanmadan, Muharrem İncenin, Kemal Kılıçdaroğlu lehine yarıştan çekilme olasılığı hiç de söylenildiği kadar düşük değil. Büyük olasılıkla bu akşam saatlerinde İnce, CHP ile anlaştığını açıklayacak.

Son güncelleme: 14:28 30.03.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı