• Turkhane Logo

“MİT’çi gazeteci” Şimşek, Cevheri Güven’i manşetten hedef gösterdi

Can Ataklı: Sabah şeysi, Cevheri Güven'i manşet yapmış. Oğlum, kafasızlar, bir adamın peşinde 3 ay harcayacağınıza, azıcık rüşvetçileri araştırsanıza!

14:03 22 Eylül 2022 Perşembe
“MİT’çi gazeteci” Şimşek, Cevheri Güven’i manşetten hedef gösterdi
Can Ataklı: Sabah şeysi, Cevheri Güven'i manşet yapmış. Oğlum, kafasızlar, bir adamın peşinde 3 ay harcayacağınıza, azıcık rüşvetçileri araştırsanıza!

MİTin yayın organı haline gelen Sabah gazetesine ve onun sözde özel istihbarat şefine sosyal medyadan tepkiler devam ediyor.

Sabah gazetesinin MİTe yakın özel istihbarat şefi Abdurrahman Şimşek, gazeteci Cevheri Güveni yine hedef gösterdi, ailesiyle birlikte yaşadığı evin konumunu paylaştı. Gazetenin başyazarı Mehmet Barlas istihbarat belgesi olan haberi gazetecilik başarısı diye övdü.

MİTçi gazeteci olarak bilinen Abdurrahman Şimşek, gazeteci Cevheri Güveni Sabahın manşetinden hedef gösterdi.


Kişisel Youtube kanalı yüzbinlerce izlenen gazeteci Cevheri Güven, iktidar yanlısı Sabah gazetesi tarafından hedef gösterildi. Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) yakınlığı nedeniyle “MİT’çi gazeteci” olarak bilinen Abdurrahman Şimşek imzalı haberde Güven’in Almanya’da yaşadığı evinin adresi verildi.

Spotunda, “Cevheri Güven ve Almanya’da yaşadığı lüks dubleks ev ilk kez görüntülendi.” ifadelerinin kullanıldığı haberde Güven’in Almanya’daki konutunun ve kendisinin gizlice çekilmiş fotoğrafları da yer aldı.

BİR “ÖZEL İSTİHBARAT” ÇALIŞMASI

Haberde “Sabah’ın Özel İstihbarat ekibi, önemli gazetecilik başarılarından birine daha imza attı. Ekibimiz ilk olarak Güven’in Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde olduğu bilgisine ulaştı. Ailesiyle birlikte lüks içinde yaşadığı dubleks bir daireden çıktıktan sonra objektiflere yakalandı.” denildi.

GÜVEN’İN VİDEOLARINI SAYMIŞLAR

Cevheri Güven’in, 3 yıl önce oturmaya başladığı dairede çektiği ilk videosunu 23 Ekim 2019’da yayınladığı, o günden bu yana tam 253 video çektiği bilgisine yer verilen haberde,  Güven’in KHK ile kapatılan Zaman gazetesine verdiği röportajda yayın yönetmeni olduğu Nokta dergisini Gezi olayları ve 17/25 Aralık sonrasında işsiz kalan gazetecilerden oluşturduklarını söylediği de aktarıldı.

MEHMET BARLAS’TAN “ÖZEL İSTİHBARAT”A DESTEK

Öte yandan Sabah’ın başyazarı Mehmet Barlas köşesinin bir bölümünü “Özel İstihbarat” biriminin faaliyetine ayırdı ve gazeteci Cevheri Güven’in hedef gösterilmesini “Sabah Gazetesi önemli bir gazetecilik başarısına imza attı.” ifadeleriyle köşesine taşıdı.

GÜVEN: HAKAN FİDAN NE YAPMAYA ÇALIŞMAKTADIR?

Gazeteci Cevheri Güven, Sabah’ın haberine verdiği tepkide, “Hakan Fidan ne yapmaya çalışmaktadır” ifadesini kullandı.

ATAKLI: AKP İÇİNDE DÖNEN DOLAPLARI YAZIN

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı da Sabah gazetesi muhabirlerinin, gazeteci Cevheri Güven’in evini gizlice çekmesine sert tepki gösterdi. Ataklı, kişisel YouTube kanalında şunları söyledi:

Sabah şeysi de “Cevheri Güven’i ininde yakaladık” bilmem ne filan öyle bir şey yazmışlar, Mehmet Barlas’a da yazı yazdırmışlar.”Almanya’da olduğunu öğrendiktene sonra üç ay müthiş bir saha çalışması yaptılar. Son derece gizli yaptılar…” Oğlum, evladım, ah kafasızlar; bir adamı yakalamak için bu kadar mesai harcayacağınıza mesela şu Zehra Taşkesenlioğlu, kocası, kardeşi bütün senin çürüklerin, AKP’nin içindeki borsa işlemlerini yapanlar… AKP içinde dönen dolaplar, bunlarla ilgili bir ufacık araştırma yapsanıza.
 

Son güncelleme: 14:03 22.09.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı