• Turkhane Logo

Mahkeme dosyasına Erdoğan ile çekilen fotoğraflarını ekledi

Fetih Kuran Kursu Derneği Başkanı Cemal Vanlıoğlu, kendisi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile yapılan suç duyurusu haberine tazminat davası açtı.

21:02 14 Ocak 2022 Cuma
Mahkeme dosyasına Erdoğan ile çekilen fotoğraflarını ekledi
Fetih Kuran Kursu Derneği Başkanı Cemal Vanlıoğlu, kendisi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile yapılan suç duyurusu haberine tazminat davası açtı.


İstanbul Beyoğlunda bulunan Fetih Kuran Kursu Derneği Başkanı Cemal Vanlıoğlu, kendisi hakkında ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlaması ile yapılan suç duyurusu haberine, tazminat davası açtı. Polemik Haberde yer alan habere göre; Vanlıoğlu, mahkeme dosyasına ek olarak AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen fotoğraflarının yanı sıra, üzerinde İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı yazan seçim aracının yanında çektirdiği bir fotoğraf ile yine aday olduğunu belirten bir broşür görselini de koydu.

Aynı zamanda vaiz olan Fetih Kuran Kursu Derneği Başkanı Cemal Vanlıoğlu hakkında, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu. Vanlıoğlunun, Emir Keskinoğlu isimli kişiden satın aldığı kurbanlıkların parasını tam ödemediği iddiasıyla başlayan olaylar, Vanlıoğlunun sahte senet düzenlediği belirtilerek kurban işiyle uğraşan kişiyi icraya vermesiyle yargıya taşındı.


SAHTE SENET SUÇLAMASI

Keskinoğlu, Vanlıoğlu hakkında, Sahte senet tanzimi, 3628 sayılı Mal Beyanı Rüşvet ve yolsuzlukla mücadele kanununa muhalefet, Kazancıyla örtüşmeyen bir yaşam, Dernekler Kanunu’na muhalefet, Vatandaştan kurban parası toplayıp kurbanları eksik keserek nitelikli dolandırıcılık, Derneğe topladığı bağışları zimmete geçirmek şikayetiyle suç duyurusunda bulundu.

İlgili konunun yargıya taşınmasının ardından Polemik Haber, suç duyurusu dilekçesini ve Vanlıoğlu’nun sahibi olduğu yüklü miktardaki mal varlığı ile ilgili haberi gündeme taşıdı. Vanlıoğlu, haberden sonra Bakırköy 14. Asliye Hukuk Mahkemesine, site hakkında, bağışlarının kesildiği gerekçesiyle 70 bin liralık maddi-manevi tazminat davası açtı.

ERDOĞAN’LA FOTOĞRAFLARI DOSYADA

Vanlıoğlu, mahkeme dosyasına ek olarak AKPli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çekilen fotoğraflarının yanı sıra, Üzerinde İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı yazan seçim aracının yanında çektirdiği bir fotoğraf ile yine aday olduğunu belirten bir broşür görselini de koydu.

Vanlıoğlu’nun, Erdoğan ile olan fotoğraflarını, mahkeme dosyasına ne amaçla eklediği anlaşılamadı.

Son güncelleme: 21:02 14.01.2022
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı