• Turkhane Logo

Kutalmış Türkeş: ‘Bahçeli ülkücü değildir’

Ankara’da Alparslan Türkeş’in anma etkinliğinde yaşanan saldırılara dair tartışmalar devam ederken Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi.

10:24 01 Aralık 2021 Çarşamba
Kutalmış Türkeş: ‘Bahçeli ülkücü değildir’
Ankara’da Alparslan Türkeş’in anma etkinliğinde yaşanan saldırılara dair tartışmalar devam ederken Alparslan Türkeş’in oğlu Kutalmış Türkeş, Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirdi.Alparslan Türkeş oğlu ve Türkeş Vakfı’nın kurucularından olan Kutalmış Türkeş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Mansur Yavaş dikkat etsin, arkasında ülkücü bir nefes var” sözlerine, “Devlet Bahçeli ve yanındakiler ülkücü değil, o yüzden o nefes kendisine ait değildir” cevabını verdi.

AĞABEYİ TUĞRUL TÜRKEŞ’E ELEŞTİRİ


TELE1’in haberine göre; Kutalmış Türkeş, ağabeyi Tuğrul Türkeş’in “Muhterem Genel Başkanı Sayın Bahçeli’ye yönelik saldırılar ancak Türkiye düşmanlarını sevindirir.” açıklamasıyla ilgili konuşarak, “Bence o kırk bin kere düşünsün bir kere konuşsun. Çünkü saldırı yapılan yer onun da babasının vakfı. Alparslan Türkeş babası değil mi? Kendi babasına Fatiha okunuyor, dua okunuyor, anılıyor. O attığı tweet belki de o saldırıya atfen değildir. Tuğrul Türkeş’in bu sene yaptığı MHP aleyhine yaptığı konuşmalar da mevcut. Asıl saldırıyı ve saldırıyı yapanları kınaması gerekir.” dedi.

Yaşanan gerginlikten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın haberi olduğuna dair iddiada bulunan Bahçeli’ye Alparslan Türkeş Vakfı ise hemen sonrasında yaptığı açıklamada, Bahçeli’nin söz konusu iddiasının doğru olmadığını söyledi ve vakfın 1997’de aile bireyleri tarafından kurulduğuna dikkat çekti.

Türkeş, “Faili belli, kamera görüntüleri ortada. Ankara il başkanı da orada, önden giriyor zaten adam. Video kayıtlarında bu var. O olmasa bile, girenler onları tanıyan insanlar. İl yönetiminden, ilçe yönetiminden insanlar var. Onlarla ilgili suç duyuruları yapıldı çünkü orada yaralanan insanlar oldu. Devlet Bahçeli ve yanındakiler ülkücü değil, o yüzden o nefes kendisine ait değildir.” ifadelerini kullandı.” dedi.

Son güncelleme: 10:24 01.12.2021
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı