• Turkhane Logo

Kılıçdaroğlu: Sanki biz başvurunca YSK Anayasa'ya uygun karar verecek

CHP Grup Toplantısı'nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu,

15:21 24 Ocak 2023 Salı
Kılıçdaroğlu: Sanki biz başvurunca YSK Anayasa'ya uygun karar verecek
CHP Grup Toplantısı'nda konuşan Kemal Kılıçdaroğlu,

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup konuşmasında gündeme yönelik açıklamalarda bulunuyor.
Kılıçdaroğlunun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:
SANKİ YSK ANAYASAYA UYGUN KARAR VERCEK: YSK ile söylediğim bir şey tartışılıyor. YSKya güvenmediğimi Mısırdaki sağır sultan duydu. YSKnın hangi olaylarda nasıl karar vereceğini hepimiz biliyoruz. Sanki biz başvuracağız da YSK gelip Anayasaya uygun karar verecek. Akıl var mantık var, iradesini saraya ipotek eden adama hakim mi denir? Hala bunu öğrenmediniz mi? Hangi kararları alacaklar biliyorum. Eğer YSKya güvenseydik sandık güvenliği için çalışmazdık. Yargıya, YSKya güvenmiyoruz.
ALSIN ELİNE ERDOĞANIN AYAKKABISINI YALAYARAK GEZSİN: Bozulma o kadar büyük alanlara yansıdı ki Mecliste de bozulma olduğunu görüyoruz. Ayakkabı yalayıcılığını savunan milletvekili gördünüz mü hiç? Bu vekil Orduda nasıl geziyor? Alsın eline Erdoğanın ayakkabısını, yalayarak gezsin. Ahlak bozulursa Türkiye bu noktaya geliyor. O vekil, Orduluların vekili değildir. Sarayın oraya gitsin ya da AK Partinin genel merkezine gitsin, önüne onun bir heykelini yapsınlar. Erdoğanın heykelini yalamaktan söz eden ve onur duyan milletvekili diye yazsınlar. Bir insan aklını kiraya verirse sonuç bu noktaya gelir. 
EVET YETER, SÖZ MİLLETİNDİR: Erdoğan sonunda çıktı konuştu, Yeter söz milletindir dedi. Kazanmak için bütün tuşlara basmış durumda. Atıyor, tutuyor, her şeyi söylüyor. Acizliğinden şehit Menderesi bile malzeme yapıyor. Bak Erdoğan, bozuk saat bile günde iki defa doğruyu gösterir. Bu konuda haklısın, yeter, söz milletindir. Yeterse senin saraylarına yeter. Yeterse senin çocuklarının milyar dolarlık vakıflarına yeter. Yeterse senin 5li çetelerine yeter. Yeterse senin mafya babalarına, senin uyuşturucu baronlarına yeter. Yeterse senin pudra şekercilerine yeter. Yeterse Sinan Ateşi öldürttüğünüz torbacılara yeter. Yeterse her türlü pisliği ülkemize sokan fotoromanına yeter. Yeterse ülkeye soktuğun milyonlarca kaçağa yeter. Yeterse senin o kadınlara küfreden diline yeter. Yeterse gençlere kan ağlatan torpillilere yeter. Evet, yeter, söz milletindir. Söz Millet İttifakınındır.

Son güncelleme: 15:21 24.01.2023
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı