• Turkhane Logo

Kılıçdaroğlu cevapladı: Parti kuracak mı?

CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,

17:15 09 Temmuz 2024 Salı
Kılıçdaroğlu cevapladı: Parti kuracak mı?
CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,

CHPnin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki çalışma ofisinde gazeteci Vedat Yenerere konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Partinin eski Genel Başkanı Meral Akşenerin kendisine sürekli olarak cumhurbaşkanı adayı olmasını istediğini söyleyerek “İlk teklif de Meral Hanımdan geldi. Karar gazetesi yazarı Elif Çakır bana geldi ve Akşener’in elçisi olarak, Akşener’in benim cumhurbaşkanı adayı olmamı istediğini ve kabul ederse destekleyeceği mesajını iletti. Süreç öyle başladı. Son güne kadar da Altılı Masadaki tüm liderler de şahittir ki Hep adayımız siz olun demiştir dedi.

YENİ PARTİ SORUSUNA YANIT
Yeni parti kuracak mısınız sorusuna Kılıçdaroğlu, Siyaseti bırakmadım. Tam da ortasındayım (elleriyle çalışma ofisini göstererek). Yeni bir parti kurmayı hiç düşünmedim. Partim belli CHP cevabını verdi.
En az 50 milletvekilinin parti içinde size sadık olduğu iddiası konuşuluyor. Doğru mu” sorusuna Kılıçdaroğlu, Evet, doğru yanıtını verdi.

EKREM İMAMOĞLU CEVABI
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte yürümek için görüştüğü iddiası sorulan Kılıçdaroğlu, Hayır, iddiaların hiçbiri doğru değil. En son Kurban Bayramında arayıp bayramımı kutladı. Ondan sonra bir daha hiç görüşmedik ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 17:15 09.07.2024
SIRADAKİ HABER
Sayfa Başı